Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
V prvem delu noči bodo še lahko nastale posamezne plohe ali nevihte, nato se bo postopno jasnilo, le na severovzhodu države bo ostalo bolj oblačno s kakšno kapljo dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 14 stopinj C.
12°C | 26°C
četrtek, 25.05.2017
8°C | 22°C
petek, 26.05.2017
8°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.5.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinski kotiček


ŠPORT

| |
17.03.2014      8:06
A A

Planinski kotiček


Izredne vremenske razmere, ki so nas spremljale februarja, so puščale za sabo ogromno škode tudi na planinskih poteh. K sreči na poteh, ki jih oskrbujejo naši markacisti, ni bilo toliko škode kot na poteh, ki smo jih spremljali v medijih. Smo pa planinci, predvsem vodniki, budno sledili informacijam o prehodnosti poti, predvsem tistih, kamor so nas naši planirani pohodi vodili.


Janški vrh
Janški vrh
Deli:

Mnogo smo se naučili: pred turo (ne le dan ali dva) spremljajte vremensko napoved za gore, kamor se odpravljate, upoštevajte podatke in vsa opozorila o višini snežne odeje, spremljajte snežne razmere v gorah in stopnjo nevarnosti proženja plazov. Izberite poti, primerne svojim psihofizičnim sposobnostim, na turi se prilagodite najšibkejšemu udeležencu. S seboj imejte primerno planinsko opremo in se jo naučite uporabljati. Pri načrtovanju ture upoštevajte krajši zimski dan, preverite odprtost planinskih koč ter ne uporabljajte planinskih poti, ki jih je za uporabo zaprlo PD, skrbnik planinske poti itd.

V prvih mesecih tega leta smo uspešno vodili:

Nočni pohod na Kunigundo, Janški vrh, Valentinov pohod – na Kokoš ter zimski pohod na Peco. Vedno znova se potrdi misel, da se v gorah sprostimo in naberemo novih moči. Strinjam se, da je planinstvo ravno zaradi tega tako množično. Vendar pa jasnega odgovora, kaj je planinstvo, ne bi dobila. Zakaj? Življenje in doživljanje narave, gora je tesno povezano z osebo, ki jo doživlja. Vpliv planinstva na človeka je v podrobnostih odvisen od osebe, ki planinstvo goji, je torej osebnosten. Ima pa osnovna izhodišča, ki jih moremo ugotoviti in prepoznati pri vsakem, ki doživlja moč in skrivnost pravega planinstva.

Veselo je bilo na pustovanju v Koči, ki smo ga v taki obliki prvič organizirali. Prijazno sta maske sprejemala ŠKOTA, ki sta presenetila goste z domiselnostjo in vedrino, primerno temu prazniku.

Občni zbor  je 15. marca v Koči na Tomažu potrdil nova Pravila PD Vojnik. So rezultat sprememb Statuta PZS ter Zakona o društvih. Ob tem srečanju planincev je predsednik društva Mirko Blazinšek poudaril : "Naravna bogastva in lepote so vir, iz katerega črpamo svojo moč in poslanstvo planinstva. Zato tudi naša prizadevanja, da je planinstvo v najširšem pomenu besede, dostopno slehernemu, ki želi vstopiti v ta lep svet. Uspeva nam in radi se ozremo nazaj. Puščamo sledi … Seveda ob sodelovanju vseh in vztrajnosti, ki je nit tega časa, tega delovanja in misli, da moder človek ne postaneš zaradi spominjanja na preteklost, marveč zaradi odgovornosti do prihodnosti. Od tod tudi naš razvoj, naša vizija – na trdnih temeljih vrednot delovanja društva.«

Prisotni na Občnem zboru smo potrdili poročila, program dela in finančni plan PD za leto 2014. Z lepo pesmijo so nas razveselili Arclinski fantje, Janja pa je popestrila zbor z diapozitivi Madagaskarja.

 

Vsem našim mladincem želimo, da bi njihovi pohodi privabili še več mladih. Vzgoja v naravi je odvisna od človeka samega, narava je le opora, učna knjiga, na katero se opreš pri oblikovanju samega sebe. Sam moraš hoteti in iskati, da najdeš to, kar iščeš.

Društvo svoje člane redno informira prek SMS poštarja, spletnih strani ter oglasnih vitrin. Program, ki je sestavljen tako, da bo vsak našel nekaj zase, je dostopen na spletni strani in v vitrinah, se lepo realizira. Vabljeni k nam in z nami! Lahko se nam pridružite tudi ob sredah v društvenem prostoru ali ob potepanjih z mesečniki.

Pa varen korak vam želim!

 

Za PD Vojnik uredila in zbrala

Zvonka Grum
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.05.2017 | Družabni dogodki
Srečanje starejših krajanov na Frankolovem
24.05.2017 | Ostalo
Ustvarim si krilo
26.05.2017 | Ostalo
DELAVNICA-NARAVNA KOZMETIKA
26.05.2017 | Kultura
Zapojmo skupaj
27.05.201 | Družabni dogodki
30. druženje Fičo kluba Velenje
27.05.201 | Šport
VETER V LASEH
28.05.201 | Družabni dogodki
Spomladanski kramarski sejem
28.05.2017 | Šport
Na kolo
30.05.2017 | Ostalo
BOLTOVI POHODI
30.05.2017 | Šport
Zaključek pohodov TD
31.05.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
31.05.2017 | Ostalo
S plesom na počitnice
23.05.2017 | Družabni dogodki
Srečanje starejših krajanov na Frankolovem
24.05.2017 | Ostalo
Ustvarim si krilo
26.05.2017 | Ostalo
DELAVNICA-NARAVNA KOZMETIKA
26.05.2017 | Kultura
Zapojmo skupaj
27.05.201 | Družabni dogodki
30. druženje Fičo kluba Velenje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.