Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo povečini pretežno oblačno, ponekod na Primorskem tudi megleno, le na severovzhodu bo sprva še delno jasno. V zahodni polovici države se bodo pričele pojavljati padavine, drugod bo sprva še povečini suho. Jugozahodni veter se bo potopoma polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 11 stopinj C.
8°C | 9°C
sobota, 25.02.2017
-2°C | 11°C
nedelja, 26.02.2017
-3°C | 10°C
ponedeljek, 27.02.2017
-3°C | 16°C
torek, 28.02.2017
4°C | 13°C
Opozorila
Četrtek, 23.2.2017 ob 19h
V severovzhodni Sloveniji bo zvečer in v noči na petek pihal okrepljen jugozahodnik s sunki med 70 in 90 km/h.
8°C
9°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinski kotiček


ŠPORT

| |
23.11.2013      7:32
A A

Planinski kotiček


Izleti, ki smo jih opravili v oktobru, so pokazatelji dobrega pohodništva. Čeprav pohodništvo ni ravno adrenalinski šport, je kljub temu povezano z določeno mero tveganja. Poti, po katerih stopamo, so si različna po težavnostih ter naših odzivih nanje, z izkušnjami in znanjem. Hribovit in gorski svet je izpostavljen različnim vplivom – tako naravnim silam kot vplivom človeka. Slovenija je prepredena s pohodniškimi potmi vseh vrst. Vsaki poti pa je lastno to, da nam predrami duha, napolni pljuča in razgiba telo ter nas napoti k odkrivanju lepot narave, modrosti, kulturne zapuščine in – samega sebe.


*
*
Deli:

Eno takih odkrivanj je bil pohod k VULKANSKIM STOŽCEM na Madžarskem. Madžarska je dežela, ki jo poznamo kot izrazito ravninsko, vendar se severno od Blatnega jezera vzpenjajo zanimivi vulkanski stožci, ostanki zadnjih delujočih vulkanov v tem delu Evrope. Člani PD Vojnik smo si ogledali te lepe naravne znamenitosti.

Na poti so nas spremljali planinci PD Lendava. Pridružili so se tudi planinci sosednje Hrvaške. Vse sta navdušila lepota naravne zapuščine in lepa slovenska pesem.

Našega pohoda s kostanjevim piknikom pa ni preprečilo muhasto jesensko vreme. Dobra volja, sproščen klepet pohodnikov, malice med potjo, nabiranje kostanja in glas klopotca so kljubovali dežnim kapljam, ki so bili vse pogostejše in močnejše. Pri Koči na Tomažu so nas poleg kostanja presenetili še s palačinkami, ki postajajo tradicija tega srečanja.

Ponovno smo sodelovali pri kuhanju ričeta. Dobro sta se izkazala – Branko in Vidojka!

Planiramo še izlet v neznano, pohod na Stolpnik (26. 12.), kjer je srečanje s planinci Slovenskih Konjic, ter nočni pohod k Sv. Tomažu (27.12.). Tretji  dan oziroma večer v letu 2014 pa vas vabimo na tradicionalni nočni pohod na Kunigundo.

V društvu smo veseli tudi dveh stvari: delo Mladinskega odseka, ki  se trudi, da bi v aktivnosti društva privabili čim več mladih ter pohodov naših mesečnikov – ob polni luni. Če ste zainteresirani, se lahko priključite pohodom, informacije dobite pri Zdravku na telefonski številki 041 690 331. Vabljeni!

Odbor za izlete je pripravil program izletov za naslednje leto. Za vsakogar bo nekaj! Predvsem pa – hodi v hribe, ko je čas, ker prišel bo čas, ko ne bo več časa!

Pred nami pa je čas, ko si bomo segli v roke in zaželeli vse dobro. Željam se pridružujemo planinci: "Naj bo varen korak, stisk roke iskren, beseda prijazna ... v letu, ki prihaja!

 

Za PD Vojnik

Zvonka Grum
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
24.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
05.03.2017 | Ostalo
Ostanimo prijatelji
24.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
27.02.2017 | Ostalo
PRAVLJICA-TRI MUCE IN DRUGE GLASBENE PRAVLJICE-MAŠKARE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.