Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-10°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-16°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 5h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-10°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinci so se v Novi Cerkvi pomerili v ......


ŠPORT

| |
09.04.2015      9:19
A A

Planinci so se v Novi Cerkvi pomerili v orientaciji


Tekmovalno razpoloženi planinci smo zadnjo soboto v marcu otvorili orientacijsko sezono. Planinsko društvo Vitanje je organiziralo letošnjo prvo tekmo v planinski orientaciji za Rogaško ligo.


Deli:

Administrativno zatočišče s startom in ciljem smo našli v Sorževem mlinu v Novi Cerkvi. Za mnoge že dobro poznano okolje s preteklih tekem, za nekatere novo, a po mnenju vseh prijetno in domače. Pričakal nas je vedno nasmejani gospodar Oton Samec in nas toplo sprejel. Tekmovalci so začeli s tekmovanjem po razporedu v razmiku nekaj minut. Vsaka ekipa je na startu najprej rešila pisni test s teoretičnimi vprašanji; tisti v zahtevnejših kategorijah pa so morali iz nalog izračunati, kje v naravi se nahajajo kontrolne točke, jih vrisati na zemljevid, nato pa jih tudi poiskati. Na terenu jih je na eni izmed kontrolnih točk čakala še ekipa radovednih vitanjskih organizatorjev. Ti so pri tekmovalcih preverjali različna praktična znanja, od prve pomoči, poznavanja gorstev, varstva narave do vrvne tehnike. Po tekmi je v cilju med čakanjem na zaslužene pice in težko pričakovane rezultate vsak našel kotiček zase. Tisti malo starejši smo občudovali kulturno dediščino in gospodarjev neverjetni čut za urejenost. Ni moč spregledati, da diha skupaj z domačijo. Otroci pa so sproščeno tekali naokoli, opazovali race in se nastavljali soncu. Vsekakor jim je ostalo še veliko energije za popoldanske norčije.

V tako domačem okolju smo se v lepem sobotnem vremenu prav vsi nekako udomačili in ga popoldan s prijetnimi vtisi zapustili. Vsi smo se strinjali, da se z veseljem še vrnemo.

Naslednja tekma bo 18. aprila v organizaciji Planinskega društva Gorica pri Slivnici. Več informacij lahko dobite na spletnem naslovu pdvitanje@pzs.si.

 

 

Bojana Volk

Foto: Feri Kropec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.