-4°C

Nogometni dan na Frankolovem

| |
23.10.2012      16:49

Na lepo sončno soboto, 19. maja 2012, je Športno društvo Frankolovo organiziralo tradicionalna turnirja v malem nogometu za člane in osnovnošolce v počastitev krajevnega praznika in v okviru akcije Veter v laseh.

Tekmovalni dan se je pričel ob 9. uri z osnovnošolskim turnirjem, katerega so se udeležile štiri ekipe. Starši in ostali gledalci so lahko uživali v fanatični borbenosti in lepih potezah mladih igralcev in igralk, za kar so bili nagrajeni z glasnimi aplavzi občinstva. Premierno sta letos delila pravico učitelj Ivo Špeglič in Rok Selčan, ki sta odlično opravila svoje delo. Zmagala je ekipa Vijolic.

Prve tri uvrščene ekipe so bile nagrajene s pokali. Med in po turnirju pa je bilo za sodelujoče poskrbljeno tudi z malico s sendviči, napitki in slaščicami.

Ob 14. uri se je pričel članski turnir za prehodni pokal KS Frankolovo. Ekipe so bile razdeljene v več skupin, dve najboljši iz vsake so se uvrstile v izločilne boje, v katerih je največ znanja pokazala ekipa Bayerna in zasluženo osvojila turnir. Za vse sodelujoče in obiskovalce pa je bil na voljo tudi odličen golaž.

Po zaključnem tekmovanju pa smo se družili še pozno v noč. Skupaj smo si na prostem na filmskem platnu ogledali finalno tekmo Lige Prvakov med Bayernom in Chelsijem. Da je bil nogometni dan popoln, je zaslužno tudi PGD Frankolovo, ki je posodilo gasilske mize in klopi ter p. Branko Cestnik in g. Peter Žurej, ki sta nudila tehnično podporo. Vsem se lepo zahvaljujemo za pomoč in sodelovanje!