Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
0°C | 17°C
torek, 01.05.2017
3°C | 22°C
sreda, 02.05.2017
5°C | 20°C
četrtek, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Kinezioterapevt Uroš Jelen


ŠPORT

| |
22.11.2011      19:07
A A

Kinezioterapevt Uroš Jelen


Uroš prihaja iz Višnje vasi. Že 20 let trenira atletiko. Delal je kot trener tekaške ekipe Kluba Polet ter kot maser in bandažer pri prvi košarkarski ekipi Slovan. Leta 2008 je diplomiral na Fakulteti za šport. Naprej ga je pot vodila v tujino. Študij je nadaljeval v Angliji na Keele Univerzi, kjer je proučeval gibanje človeka kot celota. Na svoji poti spoznava, da vsi vzroki poškodb in bolečin, ki jih ima človek, izvirajo iz njegovega načina življenja, pomanjkanja kontrole gibanja, izražanja čustev, samega sebe v življenju, saj imamo vse niti in moč za življenje v sebi.


Uroš Jelen
Uroš Jelen
Deli:

Uroš je maja 2008 in 2009 obiskal Inštitut VF šport v Španiji, kjer je poglobil svoje teoretično in praktično znanje. Junija 2008 pa je zaključil izobraževanje o preventivni vadbi za hrbtenico na Nürnberškem Inštitutu za šport in znanost v Nemčiji. Danes sodeluje s svetovno priznanimi fizioterapevti (skupina Kinetic Control), zdravilci, ki ozaveščajo in obravnavajo človeško bitje v celoti.

 

 

V soboto, 8. oktobra je bila v Vojniku uspešna športna prireditev, na kateri smo lahko srečali tudi Uroša, ki je navdušen športnik. Ob zaključku prireditve nam je takole predstavil svoje delo: »Na 1. Vojniškem krogu, sem se kljub možnosti izbire teka, ki ga imam zelo rad, ali pomoči tekačem odločil, da prostovoljno v dobro vseh, pomagam in sprostim tekače pred tekom in po teku. Vsi, ki so se srečali z mano, so to doživeli na svoj način. Eni nasmejani, drugi zamišljeni, ali pa so občutili boleče točke na svojem telesu. Predstavil sem jim vzrok bolečine, ki izvira iz nas in kako se s tem v življenju soočiti.

 

Cilj mojega dela je celostna obravnava človeka. Tukaj imam v mislih predvsem kako lahko človek, športnik ali tekač pomaga sam sebi in kako v sebi najde zdrav duh v zdravem telesu. Z določenimi masažnimi prijemi, dotiki in pogovorom skupaj ozavestimo vsa čustva in blokade, ki jih čutijo v svojem gibanju, teku oziroma življenju, identificiramo nepravilne in nekontrolirane gibe, ki se odpravljajo z individualnimi vajami. Tako lahko ponovno začutijo svojo življenjsko energijo, samega sebe, kar povrne radost in živost v gibanju in življenju. Vse je gibanje, gibanje je življenje in življenje je gibanje. Ko bi se ljudje zavedali koliko nepravilnih in nekontroliranih gibov izvajamo v vsakdanjem življenju pri hoji, pri stoji in nenazadnje pri vsakodnevnih opravilih, bi s pravilnim ozaveščanjem skozi gibanje znali bolj prisluhniti sebi. Prav zaradi teh nekontroliranih in odvečnih gibov prihaja do različnih bolečin, zakrčenosti in hkrati prekomerne uporabe določenih mišičnih linij. Ukvarjam se torej s kontrolo in učinkovitostjo gibanja, kar lahko po procesu ozaveščanja nadzoruje vsak sam. Ozaveščanje gibov je namreč popolnoma povezano z našimi možgani (živčnimi povezavami), mislimi in čustvi. Optimalno pravilno gibanje nam tako omogoča dobro preventivo pred poškodbam v hrbtenici, kolkih, kolenih in drugih delih telesa.«

 

Gibanje, gibanje, predvsem pa pravilno gibanje bi lahko rekli temu, za kar se trudi Uroš.

 

Več o Urošu Jelenu in njegovem delu lahko preberete na www.vitainstitute.si.

Milena Jurgec

Fotografija: Uroš Jelen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod
05.05.2017 | Kultura
OTVORITEV RAZSTAVE DRAGA MEDVEDA
06.05.201 | Ostalo
Pohod "Pozdrav pomladi"
07.05.201 | Družabni dogodki
Meritve krvnega tlaka, holesterola in sladkorja v krvi
07.05.2017 | Ostalo
Florjanova maša
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod

Bodite prvi pri oddaji mnenja.