Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo na jugozahodu zmerno do pretežno oblačno, drugod delno do pretežno jasno. Zjutraj bo po nekaterih nižinah nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -3, na Primorskem do 6 stopinj C.
-3°C | 4°C
ponedeljek, 05.12.2016
-2°C | 7°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 10°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-3°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Kaja tretja na tekmi za pokal Žirov


ŠPORT

| |
28.05.2016      19:03
A A

Kaja tretja na tekmi za pokal Žirov


Letošnjo zimsko sezono je vojniška skakalka Kaja Urbanija Čož zelo uspešno zaključila, saj je v skupnem seštevku vseslovenskega pokala pristala na 3. mestu v kategoriji deklic do 15 let.


Kaja na stopničkah (foto: osebni arhiv)
Kaja na stopničkah (foto: osebni arhiv)
Deli:

Slabša zimska sezona je skakalnim klubom po Sloveniji oteževala normalne treninge, saj so bile brez snega tudi tiste (gorenjske) skakalnice, ki običajno nimajo tovrstnih težav. Zaradi pomanjkanja snega je bilo manj treningov in posledično organiziranih manj tekem. Od predvidenih pokalnih petih tekem so bile uspešno izpeljane štiri. Se je pa Kaja letos prvič udeležila tudi tekme za FIS pokal na Češkem v Harrachovu, kjer je v močni mednarodni konkurenci dveh tekem osvojila 17. in 15. mesto ter tako prišla do njenih prvih pokalnih točk FIS.

 

Kaja je pokazala, da je pripravljena na poletno sezono, kar je dokazala na petkovi večerni tekmi smučarskih skokov za pokal Žirov v Nordijskem centru Žiri na 60-metrski skakalnici. Na večerni tekmi so se pod soji žarometov pomerili člani in članice v kategoriji absolutno, to je ne glede na starost tekmovalca oziroma kategorijo. Med članicami je dosegla odlično 3. mesto, drugo uvrščena je bila Američanka Nita Englund, zmagala pa je domačinka in letošnja debitantka svetovnega pokala Nika Križnar. Med člani je blestel Rok Justin, na drugo stopničko je stopil Tomaž Naglič, tretji pa je bil David Krapež. Nagrade je podeljeval Robert Kranjec.


Kaja je letos prvič prejela uradno vabilo na vsakoletno že tradicionalno tekmo mešanih parov, ki se bo odvijala v skakalnem centru Mostec, in sicer v soboto, 4. junija 2016. Organizator je Smučarsko-skakalni klub Ilirija. Vsako leto je običaj, da se dan pred tekmo skakalci in skakalke pomerijo na karting stezi ter si tako s hitrostjo prevoženega kroga izžrebajo sotekmovalca za sobotno tekmo. Tekma ima tudi mednarodni pridih, saj se jo poleg naših najboljših udeležijo tudi nekateri skakalci iz tujih držav. Kajina želja je, da se čim boljše odreže na skakalnici v Mostecu; točka »K« (kalkulacijska) je 55 metrov in velikost skakalnice (HS) je 62 m. Seveda pa je od želje do odličnega skoka odvisnih več stvari, kot so vetrovne razmere, telesna in psihična pripravljenost tekmovalca, motiviranost in pozitivna naravnanost.


Liljana Čož


 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.201 | Ostalo
Praznični sejem na vasi
04.12.201 | Družabni dogodki
Merjenje krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v krvi
04.12.2016 | Ostalo
Miklavževanje v Pristavi
04.12.201 | Ostalo
Praznični sejem na vasi
04.12.201 | Družabni dogodki
Merjenje krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v krvi
04.12.2016 | Ostalo
Miklavževanje v Pristavi
05.12.2016 | Družabni dogodki
Miklavževanje v Špesovem domu starejših krajanov
05.12.2016 | Družabni dogodki
Miklavževanje v cerkvi Svetega Jerneja v Vojniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.