Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
-3°C | 5°C
torek, 06.12.2016
-6°C | 11°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-5°C | 8°C
petek, 09.12.2016
-8°C | 8°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
5°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Državna viceprvakinja


ŠPORT

| |
26.10.2015      15:33
A A

Državna viceprvakinja


Kaja Urbanija Čož, devetošolka OŠ Vojnik in obetavna smučarska skakalka iz Vojnika, je tudi v poletni sezoni pokazala, da je v odlični formi. Njene uvrstitve so več kot odlične, saj je na vseh sedmih tekmah, na katerih je tekmovala, stala na »podiumu«, na stopničkah.


Državna viceprvakinja Kaja Urbanija Čož
Državna viceprvakinja Kaja Urbanija Čož
Deli:

Njena prva tekma v poletni sezoni je bila organizirana na domačem terenu v Kisovcu (kjer večinoma trenirajo skakalci iz štajersko-koroške regije) in stopila je na najvišjo stopničko. Naslednja tekma je bila v Sebenjah, kjer se je uvrstila na drugo mesto, v Mostecu je bila tretja, na državnem prvenstvu v Kranju je postala viceprvakinja, zadnjo tekmo v njeni kategoriji (deklice do 15 let) pa je zopet zabeležila z zmago v Žireh na 60-metrski skakalnici in tako ubranila lanskoletno zmago, ko je na tej skakalnici lani postala državna prvakinja.

 

Kaja se je preizkusila tudi v višji kategoriji – mladinke do 20 let, in sicer na skakalnici v Planici (K 72), kjer je bila tretja. Prvič se je preizkusila tudi na 100-metrski skakalnici v Kranju (Bauhenk), kjer je le z dvema treningoma pred to tekmo pristala na tretjem mestu. Na tekmi je dosegla svoj osebni rekord, in sicer 85 metrov, v poskusni seriji pa je skočila 91 metrov.

 

Kaja je s svojimi res odločnimi rezultati znova dokazala, da lahko v prihodnosti nanjo še računamo, saj je v seštevku vseh petih tekem za vseslovenski pokal Slovenije v kategoriji deklice do 15 let na drugem mestu. Ne nazadnje pa velja pohvaliti sodelovanje med kluboma SSK Šmartno na Pohorju (kjer Kaja trenira) in domačim klubom SD Vizore, saj sta si kluba medsebojno večkrat pomagala, tako pri organiziranju treningov kot pri tekmah, pri tem pa prihranila marsikatere stroške, ki nastanejo. Oba trenerja, Vlado Ačko (SSK Šmartno na Pohorju) in Stanislav Grm (SD Vizore), sta dokazala, da je v slogi moč in da se lahko s pomočjo dobre komunikacije in dogovarjanja uresničijo cilji in želje.

 

Liljana Čož
Foto: Marjan Zupančič 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.201 | Ostalo
Praznični sejem na vasi
04.12.201 | Družabni dogodki
Merjenje krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v krvi
04.12.2016 | Ostalo
Miklavževanje v Pristavi
07.12.2016 | Družabni dogodki
AMBROŽEVA MAŠA NA DAN ZAVETNIKA ČEBELARJEV
04.12.201 | Ostalo
Praznični sejem na vasi
04.12.201 | Družabni dogodki
Merjenje krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v krvi
04.12.2016 | Ostalo
Miklavževanje v Pristavi
05.12.2016 | Družabni dogodki
Miklavževanje v Špesovem domu starejših krajanov
05.12.2016 | Družabni dogodki
Miklavževanje v cerkvi Svetega Jerneja v Vojniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.