Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 07.12.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Tudi drugod bo precej jasno, ponekod pa se bo predvsem dopoldne zadrževala nizka oblačnost, po nekaterih nižinah pa megla, ki se bo lahko v Prekmurju zadržala večino dneva. Najvišje dnevne temperature bodo v krajih z dolgotrajno meglo malo pod 0, drugod od 1 do 5, na Primorskem do 12 stopinj C.
-5°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-6°C | 11°C
petek, 09.12.2016
-6°C | 13°C
sobota, 10.12.2016
-6°C | 12°C
nedelja, 11.12.2016
-4°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 7.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

David Videnšek – 2. v triatlonskem pokalu ......


ŠPORT

| |
04.01.2014      22:48
A A

David Videnšek – 2. v triatlonskem pokalu Slovenije 2013


David je zelo uspešen učenec 7. razreda Osnovne šole Vojnik. Svoje delo za šolo in prosti čas zelo razumno razdeli in ga kvalitetno uporabi, saj trenira triatlon. Za trening porabi veliko časa.


*David kot podprvak
*David kot podprvak
Deli:

 

Starost: 12 let.

Klub: Športno rekreativni klub Celje
Trener: Sandi Ivančič (triatlon), Franc Božiček (plavanje)
Cilji: Nekoč si želi uspešno tekmovati na najdaljših - Ironman triatlonih, kjer tekmovalci preplavajo 3,8 km, nato kolesarijo 180 km in za zaključek pretečejo še veliki maraton 42 km.
Vzorniki: David Pleše, najboljši slovenski triatlonec
Hobi: rolanje in nogomet
Sanjsko potovanje: na svetovno prvenstvo Ironman triatlona Hawaii
Treningi: vsak dan
Vidnejši rezultati: 2. mesto v triatlonskem kot tudi v duatlonskem pokalu Slovenije. V akvatlonih (disciplina, kjer tekmovalci plavajo in nato še tečejo) enkrat zmagal (Zell Am See Ironman), v Celovcu (Ironman) je bil tretji, v St. Poltnu (Ironman 70.3) pa drugi.

Triatlon je športna disciplina, pri kateri zaporedoma, brez prekinitve, izvedemo tri različne športne discipline: plavanje, kolesarjenje in tek. Zato je triatlon res prava pustolovščina in šport, ki danes navdušuje vse več Slovencev, še posebej mladih.

Obstajajo različne dolžine triatlonov, tako da se lahko z njim ukvarja domala vsak. Najkrajši je super sprint triatlon ali triatlon za vsakogar, kjer udeleženci preplavajo 200-300 m, prekolesarijo 8 do 12 km in pretečejo 1,5 do 2,5 km.

V tej disciplini je nastopal David Videnšek iz Nove Cerkve in v letu 2013 zasedel odlično drugo mesto v slovenskem triatlonskem pokalu. Za prvo mesto mu je po šestih tekmah zmanjkalo samo 7 točk. V šestih pokalnih tekmah je enkrat zmagal, trikrat je bil drugi in dvakrat tretji.

Tudi v duatlonskem pokalu Slovenije 2013 je v dveh nastopih bil obakrat drugi in v končni razvrstitvi osvojil drugo mesto.

Drugo mesto je v triatlonskem kot tudi v duatlonskem pokalu Slovenije odličen dosežek, če upoštevamo, da je v Sloveniji 18 klubov in da nekateri že dolga leta načrtno delajo z mladimi.

 

 

Odlično sezono je potrdil tudi na treh mednarodnih tekmovanjih v tujini, kjer je v akvatlonih (disciplina, kjer tekmovalci plavajo in nato še tečejo) enkrat zmagal (Zell Am See Ironman), v Celovcu (Ironman) je bil tretji, v St. Poltnu (Ironman 70.3) pa drugi.

To so samo pomembnejša tekmovanja, nastopil je še na številnih drugih. Skupno pa je v letu 2013 kar 15-krat stal na zmagovalnih stopničkah.

David je sicer član Športno rekreativnega kluba Celje, kjer redno vadi že štiri leta. Trenira vsak dan, tudi ob sobotah. Plavanje trenira v tekmovalni skupini plavalnega kluba Neptun Celje. Veliko treningov pa opravi še doma.

S triatlonom se ukvarja vsa Davidova družina. Sestrica Neža (8 let) že gre po njegovih stopinjah in osvaja prve pokale v cici akvatlonih za najmlajše. Mamica že teče mali maraton 21 km, ata pa z veseljem nastopa na Ironman triatlonih in maratonih. Šport je njihov način življenja.

 

Sonja Marguč,

9. r., OŠ Vojnik

 

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.