Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
10°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Blagoslov koles in kolesarjenje po poteh KS ......


ŠPORT

| |
28.06.2011      6:19
A A

Blagoslov koles in kolesarjenje po poteh KS Nova Cerkev


V nedeljo, 26.6.2011 je bil kot zanalašč dan za vse tiste, ki so dopoldan želeli preživeti na kolesu. Krajani so se zbrali ob 8.00 pred gasilskim domom v Novi Cerkvi od koder jih je pot peljala do cerkve sv. Lenarta, ker je bil blagoslov koles, za tem pa je kolesarje čakala 11 km dolga trasa po poteh KS Nova Cerkev. Organizator - športno kolesarsko društvo Nova Cerkev je bil z udelžbo zadovoljen.


Blagoslov koles pred cerkvijo sv. Lenarta
Blagoslov koles pred cerkvijo sv. Lenarta
Deli:
Športno kolesarsko društvo iz Nove Cerkve je letos že 4. organiziral blagoslov koles ter kolesarjenje po poteh KS Nova Cerkev. S tem dogodkom želi spodbuditi družine in rekreativne kolesarje, da preživijo dan na kolesu, predvsem pa mlade, da se navadijo kolesariti po prometni cesti, kar v današnjem času, ko so ceste zasičene z avtomobili, zahteva še posebno previdnost in pozornost.

Pot po poteh KS Nova Cerkev je dolga 11 kilometrov. Kolesarji so se zbrali pri gasilskem domu v Novi Cerkvi, kjer so se vpisali in tako pridobili vsak svojo štartno številko. Nato so se vsi skupaj odpravili do cerkve sv. Lenarta, kjer je kolesa blagoslovil župnik in dekan Alojz Vicman. Pot jih je nato vodila mimo Sorževega mlina do Vizor, iz Vizor proti Landeku, kjer so se kolesarji lahko za kratek čas odpočili in okrepčali. Pot iz Landeka jih je peljala do Čreskove ter Socke in naprej proti Novi Cerkvi. Rekreacijska kolesarska pot je primerna za vse, še posebej za družine, saj jo zaradi nezahtevnosti prevozijo tudi tisti najmlajši. Lani je bil najmlajši udeleženec star 6 let.

Kolesarjenje po poteh KS Nova Cerkev vsako leto spremlja tudi gasilski avto, v primeru, da bi kdo od udeležencev omagal.

Organizatorji tega kolesarskega dogodka so letos podelili 4 glavne nagrade - pokale, ki so razdeljene na posamezne kategorije in 15 tolažilnih nagrad.

1. kategorija: NAJSTAREJŠI - Franc Novak

2. kategorija: NAJMLAJŠI - Severina Štante

3. kategorija: NAJ POLŽEK - Franc Knez

4. kategorija: NAJTEŽJI - Boštjan Žlavs

Športno kolesarsko društvo je tako izpeljalo še en uspešen kolesarski podvig, ki pa ni tekmovalne narave, ampak zgolj rekreativnega pomena. Prav tako je društvo aktivno skozi vse leto - s takšnimi in drugačnimi aktivnostmi in organizacijami tovrstnih dogodkov - od udeležbe njihovih članov na Majskem krogu in pohoda na Stražo, ki je letos zaradi vremenskih nevšečnosti žal odpadel. Prav tako pa enkrat letno organizirajo mednarodno kolesarjenje, ko se s kolesi odpravijo do otoka Krka. En od naslednjih dogodkov pa je namenjen predvsem njihovim najmlajšim članom. S kolesi se peljejo iz Nove Cerkve do Dobrne, kjer dobijo zaslužen sladoled, nato pa sledi piknik.

"Na kolo za zdravo telo" je zagotovo misel in vodilo, ki spremlja in spodbuja člane Športno kolesarskega društva Nova Cerkev pri njihovem delu. Naj tako tudi ostane.

 

Andreja Štravs
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.04.2017 | Ostalo
Koncert pevskih zborov OŠ Vojnik
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
25.04.2017 | Ostalo
Koncert pevskih zborov OŠ Vojnik
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.