Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 30.03.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 8 stopinj C.
1°C | 21°C
petek, 31.03.2017
4°C | 24°C
sobota, 01.04.2017
4°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
2°C | 23°C
ponedeljek, 03.04.2017
4°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 30.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

5. gorski tek na Kislico in 9. kolesarski ......


ŠPORT

| |
19.08.2013      9:43
A A

5. gorski tek na Kislico in 9. kolesarski vzpon na Strnadov travnik


Na dela prost dan, 15. avgusta, je bilo v Socki zopet pestro. Člani Športnega društva Socka smo že kar nekaj dni prej pripravljali prireditev za vse domačine in ostale morebitne obiskovalce. Vreme nam spomladi ni omogočilo izvedbe gorskega teka na Kislico, zato smo se odločili, da ga izvedemo hkrati s kolesarskim vzponom na Strnadov travnik. Na ta dan je bilo vreme več kot dobrodušno, saj je prejšnji dan deževalo in je bilo ozračje dodobra ohlajeno, jutranji sončni žarki pa so kazali, da je pred nami čudovit, ne prevroč dan. Tako so se ob 8. uri zjutraj izpred gasilskega doma v Socki na pot podali pohodniki. Bilo jih je okrog 40, še nekaj 10 pa smo jih kasneje opazili, ko so prišli na Kislico iz drugih smeri in pot zaključili na Strnadovem travniku.


*
*
Deli:

Ob pol desetih so se na pot podali tekači. Udeležba tekmovalcev je bila letos nekoliko nižja kot v preteklem letu, vendar to nikakor ne pomeni, da so bili rezultati slabši. Najhitreje je na vrh pritekel Nik Mernik s časom 35 minut in 26 sekund. To sicer ni absolutni rekord proge, je pa zelo blizu. Tisti, ki poznate pot na Kislico, veste, da je takšen čas fenomenalen! Vendar Nik ni bil edini s takšnim časom, takoj za petami sta mu bila Danilo Šimnic, 35:31, in Dejan Grm, 35:56. Vsi trije našteti so bili tudi zmagovalci v svojih kategorijah. V kategoriji moških nad 41 in do 55 let je bil zmagovalec Milan Vivod s časom 37:51, moških nad 55 let pa Obrad Lazič s časom 47:47. Zelo veseli smo bili tudi ženskih tekmovalk, kar 5 jih je bilo. Zmagala je Boža Meža s časom 47:47. Tudi ŠD Socka je na teku imelo svoje predstavnike, ki so dosegli naslednje čase: Dejan Grm 35:56, Peter Špegelj 39:33, Gregor Jeseničnik 44:06, med ženskami pa Staša Palir 58:47 in Timea Štravs 59:28. Čestitamo vsem tekmovalcem za dosežene rezultate!

Eno uro kasneje, ob pol enajstih, so štartali kolesarji. Prišlo je 22 tekmovalcev, na žalost med njimi ni bilo nobene predstavnice nežnejšega spola. Tekmovali so v štirih kategorijah, in sicer moški do 15 let, od 16 do 35 let, od 36 do 50 let in nad 50 let. Med najmlajšimi je zmagal Filip Majcen s časom 30:00. V naslednji kategoriji je zmago slavil Marko Čretnik, stari znanec kolesarskega vzpona in večkratni zmagovalec, s časom 16:00. V tretji kategoriji je bil najhitrejši Peter Rožanc, čez ciljno črto je prikolesaril v 20 minutah in 27 sekundah. Med najstarejšimi kolesarji je zmago slavil Slavko Burja s časom 21:53. Tudi tukaj je imelo ŠD Socka svoje predstavnike. Najhitrejši je bil Urban Šolinc, hkrati tudi drugi v svoji kategoriji, s časom 21:05. Drugi med člani ŠD Socka je bil Filip Majcen, naš najmlajši tekmovalec, in tretji Uroš Gorečan s časom 34:42. Čestitke vsem, ki ste zbrali voljo in se podali na tekmovanje!

Po končanih obeh tekmovanjih je bila razglasitev rezultatov najboljših treh v vseh kategorijah, podelitev medalj in praktičnih nagrad. Vsi prejemniki medalj so prejeli manjše nagrade, prav tako absolutna zmagovalca obeh tekmovanj, vsi udeleženci tekmovanja pa so prejeli vrečke z majicami in manjšim praktičnim darilom. Pri podelitvi nagrad nam je pomagal župan Benedikt Podergajs, kateremu se zahvaljujemo za udeležbo na naši prireditvi.

Ob 13. uri se je druženje nadaljevalo ob sveti maši, na katero je prišlo še nekaj pohodnikov in domačinov, ki zjutraj niso utegnili na pohod. Po maši se je druženje nadaljevalo do poznih popoldanskih ur ob slastnih čevapčičih in hladni pijači, ki smo jih za udeležence pripravili člani ŠD Socka.

Če povzamemo, prireditelji smo zelo zadovoljni s potekom tekmovanja, vreme nam je zelo dobro služilo, obisk je bil nad pričakovanim, prireditev je več kot le dobro uspela. Zahvaliti se želimo vsem, ki ste na kakršen koli način pomagali, še posebej Zvezdani in Alešu Stolec, podjetju Šeško, d. o. o., Pivovarni Laško, podjetju Mogota, d. o. o., Občini Vojnik in drugim. Hvala, da ste nam pomagali pri izvedbi tekmovanja. Prav tako pa gre zahvala vsem članom ŠD Socka, ki ste pomagali z delom, in tistim, ki ste prišli na tekmovanje. Mislim, da nam je prireditev zelo dobro uspela in največja nagrada je, ko te tekmovalec po koncu prireditve vpraša, ali bo naslednje leto spet. Seveda bo! Se vidimo prihodnje leto z eno samo željo: privabiti še več domačinov na tekmovanje ali pa vsaj na pohod.

Člani ŠD Socka smo v mesecu aprilu organizirali še eno zelo odmevno prireditev, za katero smo prejeli pohvale z vseh strani, in sicer Državno prvenstvo v gorskih tekih za štafete. V Socki se je 14. aprila zbralo 28 ekip s po tremi tekmovalci v kategorijah dečki/deklice, mladinci/mladinke in člani/članice. Da ne naštevam vseh rezultatov, ogledate si jih lahko na spletni strani Športnega društva Socka. Naj omenim le tekmovalko, ki nas je počastila s svojim obiskom, olimpijko Matejo Šimic.

Člani društva smo aktivni skozi vse leto, tudi ko ne organiziramo prireditev. Redno se srečujemo na sestankih, v zimskem času organiziramo smučanje na Peci, vsako nedeljo v zimskem času dopoldanski tek na okoliške hribe, spomladi in jeseni nogometno ligo in še bi lahko naštevali. Če vas je zamikalo, da bi se nam pridružili, pridite, veseli smo vsakega novega člana.

 

Ana Lavre


Foto: Jure Korošec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
01.04.201 | Ostalo
Čistilna akcija v občini Vojnik
01.04.201 | Družabni dogodki
Čistilna akcija
01.04.2017 | Šport
Pohod po obronkih Nove Cerkve
02.04.201 | Družabni dogodki
Meritve sladkorja, holesterola in krvnega tlaka
02.04.201 | Šport
Soški tek trojk
05.04.2017 | Ostalo
Izmenjava semen
05.04. - 26.04.2017 | Tečaji in delavnice
RAČUNALNIŠKE DELAVNICE ZA ODRALSE
06.04.2017 | Ostalo
Pozdrav pomladi
08.04.201 | Ostalo
Pohod na Hrvaško Sljeme
08.04.2017 | Ostalo
Komedija-Moška copata
01.04.201 | Ostalo
Čistilna akcija v občini Vojnik
01.04.201 | Družabni dogodki
Čistilna akcija
01.04.2017 | Šport
Pohod po obronkih Nove Cerkve
02.04.201 | Družabni dogodki
Meritve sladkorja, holesterola in krvnega tlaka
02.04.201 | Šport
Soški tek trojk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.