-4°C

Marjan Oprčkal z ekipo postal evropski prvak

| |
03.09.2016      21:22

Pod okriljem Mednarodne veteranske košarkarske zveze (FIMBA) je od 25. junija do 3. julija 2016 v Novem Sadu potekalo deveto evropsko veteransko prvenstvo v košarki.

Marjan Oprčkal (v prvi vrsti drugi z desne) z ekipo

Med stotimi ekipami je nastopalo devet slovenskih. Med njimi sta najbolj blesteli reprezentanci v kategorijah nad 45 in nad 55 let, saj je ekipa nad 45 let osvojila drugo mesto, ekipa nad 55 pa naslov evropskega prvaka. V ekipi nad 55 let je nastopal tudi Marjan Oprčkal iz Košarkarskega kluba Vojnik, kjer je vodja kluba – sekretar, občasni trener, organizator in tudi njegov ustanovitelj.

V finalu kategorije 55 se je Slovenija soočila z Moldavijo. Na čelu ekipe je bil Dušan Hauptman, ki je bil na finalni tekmi tudi najuspešnejši strelec, obramba pa je bila tista, ki je pripeljala ekipo do zaslužene zlate medalje. Slovenija je ob zaključku zmagala s 70 proti 43, Marjan Oprčkal pa je dosegel 11 točk. Za osvojitev naslova Marjanu iskreno čestitamo in mu želimo, da še naprej tako uspešno ohranja »formo«, kar mu omogoča tudi dobro vodenje kluba. Letos namreč mineva že 20 let od ustanovitve kluba, za katero je najbolj zaslužen ravno Oprčkal.

Naslednje, jubilejno deseto evropsko prvenstvo v veteranski košarki Maxibasketball 2018 bo gostil Maribor.