Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 10.12.2016

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ob morju bo lahko občasno nizka oblačnost, po nižinah v notranjosti bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, ob morju in v višjih legah od 2 do 7 stopinj.
-8°C | 12°C
nedelja, 11.12.2016
-6°C | 11°C
ponedeljek, 12.12.2016
-2°C | 10°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 4°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
12°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Taborjenje z izobraževanjem gasilske mladine ......


SOSED SOSEDU

| |
26.05.2011      13:36
A A

Taborjenje z izobraževanjem gasilske mladine na Kalu od 20. do 22. maja 2011


Organizacija, ki ne vlaga v mladino, nima prihodnosti. V GZ Vojnik – Dobrna se tega zelo dobro zavedajo in vedo, da se naložba v mladino vedno izplača, zato je tudi letos mladinska komisija GZ organizirala taborjenje na Kalu za naše pionirje, pionirke, mladinke in mladince.


Deli:
V prijeten planinski dom na Kalu je v petek prispelo 47 mladih in 10 mentorjev iz vseh šestih društev naše gasilske zveze.

 

Program je bil zelo pester in je združeval izobraževanje ter zabavo. Takoj po nastanitvi so gasilci iz PGD Vojnik mladim predstavili gasilsko vozilo in pripadajočo opremo. Mladi so ugotovili, da je intervencijska oprema zelo težka, še posebno, če ji dodaš tudi dihalni aparat. Največ navdušenja so pokazali za preizkušanje različnih ročnikov in tako izpraznili cisterno.

 

V soboto so nadaljevali s predavanji za bronasto in srebrno zaščitno značko. Spoznavali so osnovne gasilske pojme, usvojili znanje prve pomoči in nekateri vadili, drugi pa se tudi na novo naučili vezanja različnih vozlov. Predavanja so pozorno poslušali, saj jih je kasneje čakal tudi preizkus znanja.

 

Ob večerih smo se družili in sami poskrbeli za zabavo. Ugotovili smo, da imamo veliko gasilskih talentov, največ pevskih, ki so skupaj s koreografijo prinesli veliko smeha in presenečenj. Večer ob ognju nam je skoraj preprečilo vreme, vendar se nismo vdali. Ob zvokih harmonike smo se greli pri ognju, ko pa smo zraven še zapeli, je večer kar prehitro minil.

 

Za zaključek taborjenja smo se povzpeli še na Mrzlico, kamor je uspelo brez pomoči priti tudi našim najmlajšim. Po vrnitvi v dom je sledila podelitev, na kateri so mladi s ponosom prejemali svoje prve čine, saj so vsi uspešno opravili preizkus znanja.

 

Preživeli smo čudovit vikend, stkali nova prijateljstva in se naučili veliko novega ter koristnega.

 

Hvala staršem, ki so dovolili otrokom, da se udeležijo tabora, predavateljem za čas in podano znanje, GZ Vojnik – Dobrna, da nam je omogočila tabor, mentorjem, ki so spodbujali otroke, g. Benu Podergajsu, ki je poskrbel, da je bila podelitev činov še bolj slavnostna in seveda mladim, ki so pokazali znanje in dokazali, da se nam za prihodnost gasilstva v GZ Vojnik – Dobrna ni potrebno bati.

 

Tatjana Majcen

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.