Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Danes bo jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
-4°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
0°C | 22°C
četrtek, 30.03.2017
4°C | 20°C
petek, 31.03.2017
6°C | 21°C
sobota, 01.04.2017
4°C | 22°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Skavti na svetovnem dnevu mladih v Madridu


SOSED SOSEDU

| |
29.08.2011      13:13
A A

Skavti na svetovnem dnevu mladih v Madridu


Svetovni dan mladih (SDM) je srečanje, na katerega papež povabi mlade z vsega sveta, ki bi radi skupaj izkusili, na novo odkrivali in praznovali svojo vero. Letos je SDM potekal od 16.8.- 21.8. v Madridu v Španiji. S skavtsko odpravo iz Slovenije se je tega največjega srečanja verujoče mladine udeležilo tudi deset članov Rakove Steze 1, od tega štirje voditelji in šest klanovk.


Skavti Rakove Steze 1 na SDM v Madridu
Skavti Rakove Steze 1 na SDM v Madridu
Deli:
Na romanje smo se odpravili v torek, 9.avgusta, naš prvi cilj pa je bil Lurd v Franciji, kjer smo v kampu za mlade prenočili in se udeležili maše narodov in procesije z lučkami. Pot smo nadaljevali proti mestu Almadén v pokrajini Castillala Mancha, ki je znana po mlinih na veter in Don Kihotu. Tam smo prebivali v hiški na deželi in preko prijaznih domačinov ter lokalnih skavtov spoznavali špansko kulturo, navade, življenje, hrano in jezik. Obiskali smo rudnik živega srebra, ki je bratsko povezan z rudnikom v Idriji, bili na slavnostnem sprejemu pri županu in skupaj z domačini s pomočjo plesa preganjali bika, ki predstavlja simbol vsega hudega. Pripravili so nam tudi različne delavnice, nočno orientacijo po mestu, ker pa je bilo zelo vroče, pa vsak dan tudi popoldansko osvežitev v bazenu. Nato smo odšli v Campo de Criptana, kjer je potekalo škofijsko srečanje, ki se ga je udeležilo 10.000 ljudi, središče dogajanja pa je bilo prav med slavnimi mlini na veter.

 

Od tam smo pot nadaljevali proti našemu glavnemu cilju, Madridu, kjer smo se nastanili v skavtskem kampu in skupaj s skavti iz vsega sveta sestavljali veliko skavtsko družino. Med slavnostno otvoritvijo kampa smo se naučili tudi koreografijo, s katero smo kasneje na trgu Caello v centru mesta izvedli skavtski Flashmob (posnetek si lahko ogledate na www.youtube.com - Flashmob scout JMJ Madrid 2011). Ob dopoldnevih smo se vsi udeleženci iz Slovenije dobivali na katehezah, čez dan pa smo raziskovali znamenitosti Madrida, ki so nas zelo navdušile. Vsi mladi romarji s celega sveta pa smo se zbrali na trgu Cibeles na otvoritveni ceremoniji SDM (16.8.), sprejemu papeža Benedikta XVI. (18.8.) in križevem potu (19.8.) ter seveda na vrhuncu srečanja – na letališču Cuatros Vientos, kjer je zvečer potekala vigilija s svetim očetom. To noč je v spalkah pod milim nebom prespalo dva milijona mladih z istimi mislimi, le v različnih jezikih. Svetovni dan mladih se je zaključil v nedeljo, 21.8., s sveto mašo, kjer je papež tudi naznanil naslednji SDM, ki bo potekal v Rio de Janeiru v letu 2013. Zadnji cilj našega popotovanja je bil v Barceloni, kjer smo preživeli še en odličen dan, nato pa se po več kot dveh tednih vrnili domov.

 

SDM je bil prijetna in dobra izkušnja, kjer smo spoznali veliko mladih s celega sveta, si z njimi izmenjali spominke za na skavtske rutke, opazovali in spoznavali različne kulture, narode in jezike, okusili Španijo v vseh mogočih pogledih, spoznali gostoljubnost domačinov in videli, da smo mladi celega sveta močni v veri, kar nakazuje tudi slogan srečanja ''Firmes enla Fe'' (Močni v veri). 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Klara Bojanovič,

                                                                                                                    Energična rakovica

 

 

 

 

                             Povezave:www.youtube.com (Bodi prvi!) Oceni članek

Deli z ostalimi: Prijavi napako


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
29.03.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
01.04.201 | Družabni dogodki
Čistilna akcija
01.04.201 | Ostalo
Čistilna akcija v občini Vojnik
01.04.2017 | Šport
Pohod po obronkih Nove Cerkve
02.04.201 | Družabni dogodki
Meritve sladkorja, holesterola in krvnega tlaka
02.04.201 | Šport
Soški tek trojk
05.04.2017 | Ostalo
Izmenjava semen
05.04. - 26.04.2017 | Tečaji in delavnice
RAČUNALNIŠKE DELAVNICE ZA ODRALSE
06.04.2017 | Ostalo
Pozdrav pomladi
29.03.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
01.04.201 | Družabni dogodki
Čistilna akcija
01.04.201 | Ostalo
Čistilna akcija v občini Vojnik
01.04.2017 | Šport
Pohod po obronkih Nove Cerkve
02.04.201 | Družabni dogodki
Meritve sladkorja, holesterola in krvnega tlaka

Bodite prvi pri oddaji mnenja.