Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-10°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-13°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 7h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-10°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Zaključek projekta »MLADI V SIMBIOZI Z ......


ŠOLSTVO

| |
01.08.2011      20:42
A A

Zaključek projekta »MLADI V SIMBIOZI Z OKOLJEM«


»Svet je vsak dan bolj ogrožen zaradi odpadkov, ki jih ljudje vsakodnevno proizvajamo na tone. Z njimi ne ravnamo pravilno, zato se le ti kopičijo in napadajo ubogo Naravo. Bodi ti tisti, ki jo bo rešil! Nauči se, kako pravilno ločevati odpadke glede na to, kakšne vrste so! Spoznaj pisane koše za smeti, ki čakajo, da vanje odvržemo pravilen odpadek!«


V Regijskem centru za ravnanje z odpadki v Celju so se mladi seznanili z obdelavo mešanih komunalnih odpadkov, kompostiranjem in s sortiranjem ločeno zbranih frakcij
V Regijskem centru za ravnanje z odpadki v Celju so se mladi seznanili z obdelavo mešanih komunalnih odpadkov, kompostir...
Deli:

Območno razvojno partnerstvo Osrednje Celjsko je zaključilo skupen projekt štirih občin, ki je mlade poučil o pravilnem ločenem zbiranju odpadkov.

 

Projekt »Mladi v simbiozi z okoljem« je namenjen učencem, ki jih želimo s spletnimi igrami spodbujati k pravilnemu ločenemu zbiranju odpadkov. V prvi fazi smo zanje izdelali tri spletne igre: Ločuj varuj!, Smeti napadajo! in Poveži pare, ki so brezplačno dostopne na spletni strani: www.mladizaokolje.si ter promocijski material. Spletna stran je zelo dobro obiskana, saj smo zabeležili že več kot 5.000 obiskov, v povprečju pa se igralci iger na njej zadržijo 13 minut, kar je nad povprečjem.

 

V drugi fazi smo izvedli 27 delavnic na 19 osnovnih in podružničnih šolah. Sodelovali so učenci od prvega do petega razreda, ki živijo na podeželju Mestne občine Celje ter občin Laško, Štore in Vojnik. Kar 500 učencev smo poučili o pomenu ter načinu pravilnega ravnanja z odpadki. Le-ti so svoje znanje utrdili z igranjem spletnih iger, ki so se izkazale za odličen učni pripomoček, saj so otroci izjemno hitro obvladali ločevanje odpadkov. Le-tega zdaj uporabljajo tudi v praksi: doma in v šoli.

 

Na OŠ Vojnik ter na OŠ Frankolovo smo izvedli več kot 10 delavnic, na katerih je sodelovalo skoraj 160 učencev.

 

V okviru projekta je potekala tudi nagradna igra, v kateri je sodelovalo več kot 100 učencev. Mlade igralce, ki pravilno ločujejo odpadke, smo v četrtek, 14. julija 2011, nagradili z izletom, piknikom ter praktičnimi nagradami, ki smo jih podelili na Celjski koči.

 

Projekt delno financira EU in je nastal s finančno pomočjo Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja.

 

Bojana Kroflič, univ. dipl. biol.,

svetovalka direktorja in vodja projekta   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.