Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno oblačno
Danes in jutri bo v jugozahodni Sloveniji, občasno pa tudi v delu osrednje in južne Slovenije zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla. Na Primorskem bo danes še pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem okoli 3, najvišje dnevne od 3 do 7, na Primorskem do 11 stopinj C.
-3°C | 5°C
ponedeljek, 05.12.2016
-4°C | 7°C
torek, 06.12.2016
-4°C | 10°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-5°C | 6°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Vseživljenjsko učenje

3. delavnica o spletnem komuniciranju


VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
13.11.2015      12:52
A A

3. delavnica o spletnem komuniciranju


Podjetje PriMS, d. o. o. je skupaj z Občino Vojnik v mesecu aprilu 2011 za občane odprlo nov informacijski medijski kanal, ki povezuje lokalno skupnost. S tem namenom so v sodelovanju z Občino Vojnik 10. novembra 2015 izvedli že 3. delavnico za vse zainteresirane, društva in organizacije. Na delavnici je bilo predstavljeno, kako se lahko učinkovito komunicira in na različne načine predstavlja svojo dejavnost.


Mojca Skale je predstavila rubriko Koledar dogodkov.
Mojca Skale je predstavila rubriko Koledar dogodkov.
Deli:

V uvodu je udeležence delavnice pozdravil župan Občine Vojnik Branko Petre z željami, da čim bolj aktivno sodelujemo pri soustvarjanju medijskega portala kot tudi tiskanega glasila Ogledalo. V želji po usklajenosti vseh dogodkov, ki se odvijajo v občini, je funkcionalnosti rubrike Koledar dogodkov na spletni strani www.vojnik.si predstavila direktorica občinske uprave Občine Vojnik Mojca Skale. Sledila je delavnica podjetja PriMS, d. o. o., ki jo je vodila vodja uredniške službe Maša Ribnikar.

 

Na delavnici so udeležencem v uvodu povedali, da je spletni portal MojaObčina.si javno odprt informacijski prostor, kjer lahko lokalni pisci vsebin in uredniki objavljajo novice, dogodke in razpise, s čimer širijo svoje informacije in znanje preko sodobnih multimedijskih komunikacijskih kanalov. »Vsak uporabnik portala lahko pridobi status pisca, ki mu omogoča širjenje informacij znotraj svoje občine in njene bližnje okolice. Bralcem so informacije dostopne po številnih vsebinskih kanalih. Informacije na portalu dosežejo spletne bralce na naslovu MojaObčina.si in mobilne uporabnike na naslovu m.mojaobcina.si. Novice lahko občani spremljajo tudi preko strani Facebook. Spletni portal preko prispevkov o dogajanjih v lokalni skupnosti že skoraj dve leti povezuje društva, ustanove, podjetnike, obrtnike in posameznike,« sta še poudarila Maša Ribnikar in Anej Ivanuša.

 

»Udeleženci so se naučili, kako lahko sami uporabljajo uredniški vmesnik za vpis, objavo in deljenje informacij po javno dostopnem spletnem prostoru. S tem so se naučili, kako na pravi način v lokalnem okolju predstavijo in iščejo vse pomembne lokalne in regijske informacije. Kot kritično težavo današnje dobe smo predstavili področje učinkovite rabe energije in obnovljivih virov energije, kjer je dobra informiranost izredno pomembna,« je še ob zaključku poudarila Ribnikarjeva.

 

Tjaša Podergajs
Foto: Lea Sreš, Tajda Lepko

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.201 | Ostalo
Praznični sejem na vasi
04.12.201 | Družabni dogodki
Merjenje krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v krvi
04.12.2016 | Ostalo
Miklavževanje v Pristavi
07.12.2016 | Družabni dogodki
AMBROŽEVA MAŠA NA DAN ZAVETNIKA ČEBELARJEV
04.12.201 | Ostalo
Praznični sejem na vasi
04.12.201 | Družabni dogodki
Merjenje krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v krvi
04.12.2016 | Ostalo
Miklavževanje v Pristavi
05.12.2016 | Družabni dogodki
Miklavževanje v Špesovem domu starejših krajanov
05.12.2016 | Družabni dogodki
Miklavževanje v cerkvi Svetega Jerneja v Vojniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.