Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

jasno
Popoldne bo v severni polovici države delno do pretežno jasno, drugod bo še zmerno do pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 7, na Primorskem do 11 stopinj C.
-5°C | 10°C
torek, 06.12.2016
-5°C | 10°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 6°C
četrtek, 08.12.2016
-5°C | 10°C
petek, 09.12.2016
-4°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 5.12.2016 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Vpis šolskih novincev


ŠOLSTVO

| |
26.05.2015      14:20
A A

Vpis šolskih novincevRazigrani otroci pred šolo na Frankolovem
Razigrani otroci pred šolo na Frankolovem
Deli:

Kot vsako leto je v mesecu februarju na OŠ Antona Bezenška Frankolovo potekal vpis šolskih novincev. Letos smo vpisovali otroke, rojene v letu 2009. Veseli smo, da je letos vpis nekoliko večji in bodo tako učenci lahko imeli v prvem razredu poleg učiteljice tudi vzgojitelja. To je za delo z učenci zelo pomembno, saj jim pristop obeh strokovnih delavcev omogoča kakovostnejši in celostnejši začetek šolanja. Ob vpisu se starši seznanijo z delovanjem šole in dejavnostmi, ki jih ta ponuja, ter drugimi organizacijskimi oblikami, ki so jim na voljo. Začne se niz aktivnosti (zdravniški pregled, roditeljski sestanek, uvajalne urice), ki se zaključi s prvim septembrom, ko naši najmlajši postanejo šolarji.

V zadnjih letih opažamo, da so generacije učencev, ki prihajajo v šolo, manjše, hkrati pa v šolo prihajajo otroci s težavami na govornem področju. Pomembno je, da starši pravočasno poiščejo pomoč strokovnjaka, ki bo pomagal odpraviti manjše ali večje težave. Te lahko povzročijo ovire pri šolskem delu. Zato je pomembno sodelovanje staršev z učiteljem in otrokom, saj tako dosežemo, da bo otrok zaupal vase, rad prihajal v šolo, se potrjeval na močnih področjih in se znal spopadati z ovirami.

Vsaka generacija pusti na šoli svoj pečat – tokrat prihaja letnik 2009. Dobrodošli, bodoči prvošolčki!

 

Suzana Šafarič, OŠ Antona Bezenška Frankolovo

Foto: J. Vovk

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.