Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
11°C | 14°C
petek, 28.04.2017
7°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
3°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 16°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Uspešni devetošolci OŠ Antona Bezenška ......


ŠOLSTVO

| |
12.06.2015      9:03
A A

Uspešni devetošolci OŠ Antona Bezenška FrankolovoKARIN CEROVŠEK
KARIN CEROVŠEK
Deli:

KARIN CEROVŠEK se je v letošnjem šolskem letu pridružila učencem devetega razreda in izdatno pripomogla k prepoznavnosti ne le devetošolcev, temveč tudi naše OŠ. Kot za šalo je osvajala srebrna priznanja (pri matematiki, fiziki, logiki, kemiji, angleščini, zgodovini in biologiji), da posledično s tem bronastih sploh ne omenjamo. Osvojila je zlato bralno priznanje, prepevala devet let v zboru, sodelovala na mnogih likovnih natečajih. Vsa leta je bilo njeno povprečje ocen 5, kar je najvišja mogoča ocena. Tako bo letos zapisana v zlato knjigo. V prostem času najraje riše. Njene risbe so objavljene v revijah, za svoj izdelek je bila že nagrajena. Na natečaju Cinkarne Celje je bila njena zamisel za klopco v parku izbrana, po njenih načrtih izdelana in sedaj je razstavljena v Mozirskem gaju. Šolanje bo nadaljevala na Gimnaziji Celje – Center, kasneje pa se želi izobraževati v tujini.

 

TINKARA FLIS je odločno, samozavestno dekle. Njeno življenje je polno glasbe in plesa. Devet let je prepevala v pevskem zboru, samostojno, v duetu ali z manjšo skupino. Pleše, odkar ve zase. Vsa leta je plesala pri šolskem plesnem festivalu in osvajala bronasta, srebrna in zlata priznanja. V lanskem šolskem letu je s produkcijo šolske skupine ŠPF dosegla tretje mesto v državi, letos pa je osvojila zlato priznanje za solo nastop in bila uvrščena v sam vrh državnega tekmovanja. V prostem času rada bere in je tako osvojila zlato bralno priznanje. Sodelovala je na mnogih tekmovanjih in osvojila bronasta priznanja (Vegovo, Cankarjevo, biologijo), srebrna za nemško in zlato za angleško bralno značko ter se s šolsko ekipo uvrstila v državno finale Ekokviza. Je odlična učenka in bo zapisana v zlato knjigo. Je navdušena športnica, pri srcu sta ji zlasti odbojka in nogomet. Tako je s šolsko dekliško nogometno ekipo dosegla tretje mesto, kar se je zgodilo prvič. Šolanje bo nadaljevala na l. gimnaziji Celje.

 

MANICA PETREJ, prizadevno, delovno dekle, jasno zastavljenih ciljev. Vedno je pripravljena pomagati učencem, ki to potrebujejo. V šoli je odlična učenka, ki z vztrajnostjo, doslednostjo in pozitivno naravnanostjo dosega uspehe, ki so se ji včasih zazdeli nedosegljivi. Zapisana bo v zlato knjigo odličnih učencev naše šole. Svoje znanje je dokazovala na mnogih področjih. Osvajala je bronasta priznanja (Vegovo, Cankarjevo, zgodovina, biologija, logika), srebrno in zlato pri angleški in nemški bralni znački ter zlato bralno priznanje za devet let branja. Tudi v pevskem zboru je prepevala vsa leta. Je športna navdušenka, strastno navija za prav vse slovenske športnike. To se kaže tudi v njenem načinu življenja, saj prosti čas zapolnjuje s športnimi aktivnostmi. Tako rada igra košarko in odbojko, letos pa je sodelovala v šolski dekliški nogometni ekipi in osvojila tretje mesto. Šolanje bo nadaljevala na l. gimnaziji Celje.

 

KAJA SKAZA je dekle mnogih talentov. Poje, pleše, jezdi, igra klavir in se goreče predaja športu. Z disciplino in delavnostjo vztrajno dosega cilje, ki se mnogim zdijo nedosegljivi. Včasih se zdi, da v svojem enem dnevu postori več kot mnogo učencev v enem tednu. Je odlična učenka, ki bo zapisana v zlato knjigo, in dobitnica mnogih bronastih (Cankarjevo tekmovanje, logika, fizika, astronomija, matematika, šolski plesni festival) ter srebrnih priznanj (fizika, šolski plesni festival). V lanskem šolskem letu je s produkcijo šolske skupine ŠPF dosegla tretje mesto v državi. Osvojila je zlato bralno in pevsko priznanje za devetletno sodelovanje. V letošnjem šolskem letu je bila izbrana za najboljšo plesalko in športnico šole. Z dekliško nogometno ekipo je osvojila tretje mesto. Prosti čas v veliki meri namenja svojemu konju, s katerim je osvojila prvo mesto iz dresure v jahanju konj. Lani je zaključila glasbeno šolo, vendar pravi, da sedaj sede za klavir in igra zase. Vendar tudi tukaj ni ostala praznih rok. Na tekmovanju mladih pianistov v Velenju je osvojila bronasto plaketo, na mednarodnem v Beogradu pa je osvojila zlato plaketo. Šolanje bo nadaljevala na l. gimnaziji Celje.

 

 

NINA MERNIK, na videz krhko svetlolaso dekle, čarobnega glasu, je prepevalo v pevskem zboru vseh devet let. Pogosto je na prireditvah nastopala kot solo pevka. V prostem času obiskuje šolo solo petja Opus pri Boštjanu Korošcu ter se uči igrati klavir. Njene solo nastope in nastope z Malim orkestrom, ki deluje pod okriljem KUD France Prešeren Vojnik, smo lahko spremljali na mnogih kulturnih prireditvah. Svoje petje je dopolnjevala s plesom, saj je osvojila bronasta, srebrna in zlata priznanja na tekmovanjih ŠPF ter v lanskem šolskem letu s produkcijo šolske skupine ŠPF dosegla tretje mesto v državi. Njeno močno področje so tuji jeziki. V tekmovanju iz angleškega jezika je osvojila bronasto priznanje, iz nemškega jezika je dosegla srebrno priznanje in se uvrstila na državno tekmovanje. Šolanje bo nadaljevala na Gimnaziji Celje – Center (umetniška smer).

 

 

INES in IRIS SREBOT, zapriseženi ljubiteljici živali, sta odlični učenki. Ljubiteljici konj radi prepevata, zato sta prejeli priznanji za devetletno predano petje v pevskem zboru. Osvajali sta bralne značke pri nemškem in angleškem jeziku ter prebirali knjige za bralno priznanje. Plesali sta pri šolskem plesnem festivalu in radi sodelovali na prireditvah v šoli in izven nje. V prostem času poskrbita za svoje konje in pogosto jezdita po okoliških poteh. Najbolj ju razjezi nevestno in grobo ravnanje z živalmi. Ker želita takšnim zlorabljenim živalim pomagati, sta se odločili šolanje nadaljevati na Srednji šoli za veterino Maribor.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod
05.05.2017 | Kultura
OTVORITEV RAZSTAVE DRAGA MEDVEDA
06.05.201 | Ostalo
Pohod "Pozdrav pomladi"
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod

Bodite prvi pri oddaji mnenja.