Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
8°C | 19°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Planinska šola v naravi za četrtošolce


OSNOVNA ŠOLA

| |
10.11.2015      16:37
A A

Planinska šola v naravi za četrtošolce


Petdnevno bivanje v jesensko obarvanem Gorenju nad Zrečami je učencem OŠ Vojnik ponudilo možnost, da so spoznali nove oblike učnega procesa, se navajali na premagovanje ovir, spoznavali življenje v naravi in skupnosti, postali samostojnejši.


Priprave na jutranji pohod
Priprave na jutranji pohod
Deli:

Planinska šola v naravi je bila, kot posebna oblika vzgojno-izobraževalnega dela, zaradi številčnosti generacije organizirana v dveh terminih. V času od 12. do 16. oktobra 2015 se je je udeležilo 29 učencev z njihovimi učiteljicami iz POŠ Šmartno v Rožni dolini in POŠ Nova Cerkev. V drugem terminu od 19. do 23. oktobra pa so bili v centru šolskih in obšolskih dejavnosti učenci OŠ Vojnik iz razredov 4. a, b in c s štirimi spremljevalkami.

 

Program šole v naravi je obsegal dva temeljna dela. Prvi je predstavljal poudarek letošnje šole v naravi, in sicer na pridobivanju novih naravoslovnih znanj v neposrednem okolju v povezavi s športnimi znanji in aktivnostmi. Otroci so utrdili znanje o gozdu, spoznavali vodo, se učili orientacije v neznanem okolju, urili v pridobivanju veščine plezanja, lokostrelstva, preživetja v naravi. Okolica CŠOD omogoča teoretično znanje podoživeti v naravi z vso pestrostjo, daje možnost izkoristiti naravne danosti za razvijanje otroške ustvarjalnosti. Znanje, ki ga otroci pridobijo z neposredno aktivnostjo in vključevanjem, je dolgotrajnejše.

Drugi del je zajemal rekreacijsko-sprostitvene dejavnosti, ki so vključevale usmerjen prosti čas, v katerem smo otroke spodbujali in usmerjali k aktivnostim za koristno osmišljeno preživljanje prostega časa. Večerni čas je bil namenjen podoživljanju iztekajočega se dne ter različnim kulturnim in družabnim aktivnostim. Vsakodnevno pospravljanje postelj in sob, priprava in pospravljanje jedilnice so za marsikaterega učenca pomenile novo izkušnjo.

Udeleženci planinske šole v naravi so z vključitvijo v njen program nadgradili in obogatili svoje znanje še s tkanjem pristnih stikov z vrstniki, pridobivanjem socialnih spretnosti in delovnih navad.

 

Lidija Eler Jazbinšek
Foto: Ivanka Krajnc

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.