Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem in Notranjskem ter v delu osrednje in južne Slovenije pretežno oblačno in povečini suho. Drugod bo delno jasno. Čez dan bo začel pihati jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 12, v vzhodni Sloveniji do 14 stopinj C.
1°C | 12°C
četrtek, 23.02.2017
3°C | 12°C
petek, 24.02.2017
8°C | 10°C
sobota, 25.02.2017
-4°C | 9°C
nedelja, 26.02.2017
-5°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 22.2.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Novo vozilo, klopi iz palet in odlični ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
24.08.2016      14:57
A A

Novo vozilo, klopi iz palet in odlični športnikiNova pridobitev OŠ Antona Bezenška Frankolovo (foto: Zoran Kovačević)
Nova pridobitev OŠ Antona Bezenška Frankolovo (foto: Zoran Kovačević)
Deli:

Velika pridobitev za majhno šolo

V juniju se je uresničila velika želja ne le šolarjem, ampak tudi zaposlenim – šola je dobila novo vozilo.

Staro kombinirano vozilo je bilo že dotrajano in menjava je bila načrtovana. Skupaj z Občino Vojnik smo se odločili, da kupimo novo vozilo. Otrok, ki se vsakodnevno pripeljejo v šolo, je iz leta v leto več in potreba po prevozih je velika, zato smo med nakupom razmišljali racionalno in na dolgi rok. Novo vozilo je minibus za 16 oseb. Otroci prihajajo iz številnih okolišev, kjer so prometne poti nevarne in potrebujejo do šole prevoz – Beli Potok, Bezenškovo Bukovje, Brdce, Črešnjice, Dol pod Gojko, Frankolovo, Lipa, Lindek, Podgorje, Rakova Steza, Rove, Stražica, Straža, Verpete, Zabukovje in tudi s področja Kamne Gore, Sojeka, Globoč, Ilovce, Selc in Stranic. Hvala Občini Vojnik za posluh.

 

Marjana Šoš

 

Klopi iz palet

Ekodan smo izkoristili za ustvarjanje klopi iz palet za enega izmed hodnikov. V okviru predmeta oblikovanje gradiv so devetošolci palete obdelali, nato pa so jih pri predmetu likovno snovanje sedmošolke pobarvale. Klopi smo namestili v veznem hodniku in so namenjene druženju med odmori.

 

Marina Vešligaj

 

Odlični športniki

Maja in junija je bilo zelo napeto na športnem področju. Nekaj učencev naše šole je doseglo lepe uspehe. Na regijskem atletskem tekmovanju v Celju so dosegli naslednje rezultate: Kaja Senegačnik 1. mesto v skoku v višino, Luka Podrzavnik 7. mesto v skoku v višino, Timeja Pušnik 14. mesto v teku na 60 m, Sara Brezovnik 8. mesto v skoku v daljino. Odbojkarji na mivki (Matevž Birk, Nik Marzidovšek, Nejc Marzidovšek, Blaž Petek in Uroš Sodin) so 27. maja zmagali v svoji skupini, 2. junija osvojili 1. mesto na medobčinskem tekmovanju v Celju, 16. junija pa 2. mesto na regijskem tekmovanju v Celju in se tako uvrstili na državno tekmovanje. V atletskem troboju so učenci 5. razreda dosegli 7. mesto. Na državnem tekmovanju 1. junija je plesna produkcija (Eva Mlakar, Maša Trobiš, Kevin Banovšek, Tadej Hrvatin, Nika Javorič, Maša Štante, Tamara Pinter, Kaja Senegačnik, Pia Stermecki, Maruša Žerjav) na šolskem plesnem festivalu dosegla 11. mesto. Med posamezniki sta zastopali šolo Kaja Senegačnik in Maša Štante. V ponedeljek, 30. maja, je bilo področno tekmovanje v atletiki v Celju. Učenka Kaja Senegačnik je z odličnimi skoki v višino dosegla rezultat 151 cm in prepričljivo zmagala. Vsem čestitamo in jim želimo veliko uspeha na nadaljnjih tekmovanjih.

 

Ivo Špeglič

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 22 23 24 25 26 27 28 1 2 3
22.02.2017 | Ostalo
USTVARJALNA DELAVNICA KORAK V POMLAD
22.02.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
24.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
22.02.2017 | Ostalo
USTVARJALNA DELAVNICA KORAK V POMLAD
22.02.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
24.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.