Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-15°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-9°C | 2°C
torek, 24.01.2017
-12°C | -1°C
sreda, 25.01.2017
-11°C | 2°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-15°C
2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Noč branja – praznik za ljubitelje lepe ......


ŠOLSTVO

| |
14.03.2014      12:39
A A

Noč branja – praznik za ljubitelje lepe knjige


V petek, 7. 3. 2014, se je ob 18. uri pričela Noč branja za učence predmetne stopnje OŠ Vojnik, končala pa se je v soboto, 8. 3. 2014, ob 10. uri. To je noč, ki se je veselijo ljubitelji branja in ljubitelji druženja ob knjigi. Vodja projekta je Ivanka Krajnc.


Anja Štefan, gostja na Noči branja
Anja Štefan, gostja na Noči branja
Deli:

Letošnja Noč branja je bila posvečena ljudskemu izročilu, ljudski pravljici, ljudski pesmi in običajem. Vstopnica na noč branja sta bili prebrana knjiga s slovenskimi ljudskimi pravljicami ali pesmimi in spoznavanje ljudskega običaja. Učenci so prebrali knjigo in se o vsebini pogovorili z učitelji slovenščine ali s knjižničarko. Doma so poiskali podatke o slovenskih ljudskih običajih oziroma običajih v naši okolici. Naredili so plakate s pisnimi in slikovnimi podatki. Zajeli so celo paleto običajev: trgatev, martinovanje, ličkanje koruze, koledovanje, jurjevanje, pustovanje, koline, florjevanje, pletenje z vrbovimi vejami itd.  Nekateri so nalogo naredili s pomočjo računalnika in spletnih strani, drugi so uporabili domače vire in fotografije.  Vse to so predstavili na razstavi pred jedilnico, kjer si prispevke lahko obiskovalci šole ogledajo in mogoče koga na fotografijah tudi spoznajo. Za razstavo je bila odgovorna Milena Jurgec.

Po prihodu v šolo so si učenci uredili svoje postelje v učilnicah, ki so se spremenile v njihove spalnice.

Nato se je pričel zelo zanimiv in čudežni pravljični večer z odlično pripovedovalko in zbirateljico pravljic ter seveda tudi literarno ustvarjalko Anjo Štefan. Učenci so se zbrali v čudovito urejeni knjižnici. V uvodu so nastopili ljudski godci Joškova banda, ki so prisotne s svojim načinom igranja lepo uvedli v pravljični večer. Anja Štefan je pripovedovala zelo doživeto, predstavila je tuje in slovenske ljudske pravljice. Učencem je bilo njeno pripovedovanje zelo všeč. Bralce je v pravljični uri obiskal župan Benedikt Podergajs.

Sledila je večerja, nato pa delavnice. Učenci so ustvarjali v štirih delavnicah, in sicer v dramski (vodja Majda Rojc), plesni (Milanka Kralj), delavnici ljudskih iger (Amalija Kožuh) in izdelavi ljudskih instrumentov (Jože Žlavs). Po večerni malici so bralci odšli v svoje ''spalnice'', kamor so prišli učitelji in jim prebrali nekaj iz njihovih priljubljenih knjig, nato so brali še učenci sami, seveda pa je temu sledilo tudi kratko spanje.

Zjutraj so učenci po zajtrku izpolnili evalvacijske liste, pospravili učilnice in se zbrali na zaključni prireditvi v jedilnici šole, kjer so svoje delo v delavnicah predstavili staršem. Učenci so bili zelo zadovoljni s programom Noči branja, njihovi starši pa s prikazom dela v delavnicah.

 

Milena Jurgec

Foto: Simona Šarlah
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017
Danes ni dogodkov.
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.