Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
0°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 12°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 14°C
petek, 03.03.2017
2°C | 12°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 9h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
0°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Namesto na morje - v Kozje!


ŠOLSTVO

| |
27.08.2013      5:51
A A

Namesto na morje - v Kozje!


Mik se znova ni izneveril tradiciji: 100 otrokom je polepšal počitnice, obenem pa dal priložnost nadebudnim Kozjancem, ki so otrokom pokazali raznovrstni svet športa in taborniškega življenja.


Franci Pliberšek s svojo ekipo vedno obišče in preveri, kako se otroci na letovanju počutijo.
Franci Pliberšek s svojo ekipo vedno obišče in preveri, kako se otroci na letovanju počutijo.
Deli:

Naj bo obdobje debelih ali suhih krav, podjetje Mik sledi svojemu poslanstvu – vsako leto 100 otrokom omogoči teden brezskrbnih počitnic. Otroke, ki jih izberejo s pomočjo svetovalnih delavcev na osnovnih šolah, so ponavadi odpeljali na morje, letos pa so se odločili za nenavadno destinacijo. Natančneje, prepričala jih je skupina drznih mladih Kozjancev, ki že nekaj let v Kozjem pripravlja športne tabore. »Glede na to, da je Mik lani kot generalni pokrovitelj podprl naš športni tabor, je prišla ideja, da bi mi letos zanje organizirali letovanje za otroke,« pripoveduje Iztok Štus iz Kluba mladih Kozje. »Zavedali smo se, da morja nimamo. Imamo pa lep športni park in predvsem znanje ter mlado ekipo, ki se želi dokazati in je pripravljena delati,« je nadaljeval Blaž Hartl. »Morje je le morje, zato sem bil v začetku malce skeptičen. Dal sem jima 15 minut časa, da me prepričata. In sta me. Predvsem z besedami, naj jim dam priložnost. Prav te sem na svoji poti potreboval tudi sam,« je dodal direktor Mika Franci Pliberšek.

Tako se je tabor v Kozjem iz dveh vojaških šotorov povečal na kar pet šotorov, v katerem je bivalo 100 Mikovih otrok. »Tu igramo različne igre, od karateja, ameriškega nogometa do smešnih kmečkih iger, tudi plavati smo šli, pa nočni pohod smo imeli, kekse smo pekli,« so naštevali otroci. »Tole je boljše kot na morju, ker na morju ne bi spali v šotorih, jaz pa prej še nikoli nisem spala v šotoru,« je osrednje doživetje opisala Andreja iz okolice Ptuja, ki je bila na taboru skupaj s sestrico in bratcem. »Včasih so majhne stvari nepozabne. Zelo ponosni so na primer bili, ko so si prvič sami pripravili večerjo,« sta dodala Štus in Hartl.

Zadovoljstvo otrok je prvi cilj mladih Kozjancev. »Ni lepšega, kot da veš, da boš domov na dva avtobusa napokal zadovoljne otroke. Ko ti rečejo, da si te bodo zapomnili in pogrešali. To je tisto, kar odtehta marsikatero neprespano uro,« so strnili organizatorji. »Marsikdo me vpraša, zakaj v času recesije tega stroška kar ne črtamo. Je strošek, vendar pa Franci Pliberšek s svojo ekipo ne dela le za denar. Kolikor časa bo Mik obstajal, toliko časa bomo vsako leto razveselili 100 otrok. Ker če za kaj takega firma nima viška denarja, potem je bolje, da firmo kar zapre. S srcem in z ljubeznijo nam vsem uspeva. To namreč ni le moj projekt, to je projekt vseh Mikovcev, od tistih v proizvodnji do tistih v upravi. Vsi dobimo nekaj nazaj, v srce. To pa je tisto, kar največ šteje,« je povzel Pliberšek.

 

Rozmari Petek

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.