Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Popoldne bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
7°C | 18°C
torek, 25.10.2016
14°C | 19°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 14°C
petek, 28.10.2016
2°C | 17°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Gregorčki na Hudinji


ŠOLSTVO

| |
12.03.2015      12:12
A A

Gregorčki na Hudinji


Trikotniku otrok – starši – šola smo dodali sodelovanje z društvi in obujanje in seznanjanje s kulturno dediščino. Prireditev spuščanja »gregorčkov« po kanalu reke Hudinje pri Sorževem mlinu v Novi Cerkvi je bila dobro obiskana in zanimiva.


*Ko je padla noč, smo "gregorčke" spustili po Hudinji.
*Ko je padla noč, smo "gregorčke" spustili po Hudinji.
Deli:

Po starem julijanskem koledarju je sv. Gregor godoval na prvi pomladanski dan. Z novim gregorijanskim koledarjem so god pomaknili nazaj. Ljudje so ohranili v zavesti ta praznik kot začetek pomladi. Dnevi postajajo vse daljši, sončni žarki toplejši, pa tudi rastline se začnejo prebujati po zimskem obdobju. Na predvečer gregorjevega so tretješolci podružnične osnovne šole z razredničarko Ido Grobelnik pripravili poseben dogodek: spuščali so hiške po reki Hudinji. Priprave tretješolcev so potekale že v preteklem tednu, saj so izvedli skupaj s starši delavnico, kjer so skupaj izdelali plavajoče hiške. Projekt so izvedli z namenom krepitve sodelovanja med starši in šolo, nadgradili pa so ga s sodelovanjem s Turističnim društvom in Prostovoljnim gasilskim društvom iz Nove Cerkve.

S simbolnim »metom luči v vodo« so naznanili konec temačnega zimskega obdobja, saj dan postaja daljši in počasi prihaja pomlad. Vseh štirinajst tretješolcev je skupaj s starši izdelalo svojo plavajočo hišico in še hišice za dobro delo naših gasilcev, Otona Samca, Turističnega društva in seveda ravnateljice Osnovne šole Vojnik Olge Kovač.

Učenci so pripravili kratek kulturni program, nagovoril jih je gostitelj Oton Samec, člani Turističnega društva so poskrbeli za malico in člani PGD Nova Cerkev za varnost in odstranitev plavajočih »gregorčkov« z reke Hudinje. Prireditve se je udeležilo veliko krajanov in kaže, da kraj in šola dobro sodelujeta. Ker je prireditev uspela, velja razmisliti o podobnih oblikah sodelovanja tudi v prihodnje.

 

Lea Sreš

Foto: Feri Kropec, arhiv POŠ

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.