Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-10°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-16°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-10°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

15. srečanje pevskih zborov osnovne šole ......


ŠOLSTVO

| |
03.06.2013      19:23
A A

15. srečanje pevskih zborov osnovne šole Vojnik, Jirkov in Chomutov


Nepozabno srečanje pevcev čeških zborov Hlasek iz Chomutova, Slaviček iz Jirkova in Mladinskega pevskega zbora iz Vojnika je potekalo od četrtka, 30. 5., do nedelje, 2. 6. 2013. Višek dogajanja je bil koncert čeških in vseh pevskih zborov OŠ Vojnik.


*Češki in vojniški pevci v nedeljo popoldan
*Češki in vojniški pevci v nedeljo popoldan
Deli:

V četrtek, 30. 5. 2013, se je v popoldanskih urah pričelo nepozabno srečanje otrok Mladinskega pevskega zbora OŠ Vojnik in čeških prijateljev, pevcev iz Chomutova in Jirkova. Češki prijatelji so odšli na domove naših pevcev in z njimi preživeli tudi naslednje dni.
V petek so imeli v dvorani v Novi Cerkvi generalko pred večernim nastopom. Ob 18. uri se je začelo zares. Nastopili so Mladinski pevski zbor OŠ Vojnik pod vodstvom Emilije Kladnik Sorčan, za spremljavo sta poskrbeli Janja Belej na klavirju in Laura Jesenek na flavti. Sledil je nastop Mladinskega pevskega zbora Slaviček iz Jirkova z zborovodkinjo Evo Stainbachovo ob klavirski spremljavi Hane Male, nato se je predstavil Mladinski pevski zbor Hlasek iz Chomutova z zborovodkinjo Liano Jichovo in na klavirju Hano Jichovo. Vsi ti zbori so zapeli dve pesmi skupaj, in sicer eno slovensko, eno pa češko. Prisotne je pozdravila ravnateljica Majda Rojc, ki vsestransko podpira ta srečanja.
Sledil je nastop Otroškega pevskega zbora 1. in 2. razreda, ki ga je do nedavnega vodila Vesna Kotnik, sedaj pa Emilija Kladnik Sorčan. Nato so veselo zapeli pevci otroških pevskih zborov POŠ Nova Cerkev pod vodstvom Sabine Penič in ob spremljavi Nejca Cehnerja na klavirju, POŠ Šmartno v Rožni dolini pod vodstvom Lee Rezar ter ob spremljavi Janje Belej na klavirju ter  Blaža Vebra na harmoniki in POŠ Socka pod vodstvom Nataše Čerenak in ob klavirski spremljavi Sanje Poljšak-Pesan. Lepo so zapeli še otroci Otroškega pevskega zbora 3., 4. in 5. razreda pod vodstvom Emilije Kladnik Sorčan, spremljali pa so jih Janja Belej na klavirju, Manca Prislan in Barbara Tadina na violini ter Jože Žlaus na kontrabasu. Ob zaključku so zapeli še združeni otroški zbori, ki so s češko in slovensko pesmijo zaključili čudovit pevski večer v polni dvorani.
Češki gostje so se vrnili na domove gostiteljev. Naslednji dan so si ogledali Muzej premogovništva v premogovniku Velenje, po kosilu v šoli pa so se odpravili na bowling v TUŠ Celje. Povsod so se družili s svojimi gostitelji. Zvečer so odšli na domove, kajti v nedeljo zjutraj jih je čakal nastop v cerkvi svetega Jerneja v Vojniku, kjer so vsi trije zbori s petjem odlično sodelovali pri sveti maši. Po kosilu na domovih vojniških pevcev so se zbrali v večnamenski dvorani v Novi Cerkvi, kjer se je veselo druženje nadaljevalo do večernih ur. Žal so morali gostje iz Češke zaradi slabih vremenskih razmer in poplav na pot prej, kot je bilo predvideno. Solze žalosti ob slovesu so bile prisotne tako kot vedno, kadar se pri nas poslavljajo češki prijatelji ali kadar se na Češkem poslavljajo naši pevci. Je že tako, da je vsako slovo težko, a nekatere vezi prerastejo slovo in ostanejo trajna prijateljstva. Prijateljstva so stkana že petnajst let, tako med učenci kot med učitelji.

 

Milena Jurgec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.