Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
0°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 12°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 14°C
petek, 03.03.2017
2°C | 12°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 11h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
0°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Očistimo slovenijo in svet 2012


PROSTOVOLJSTVO

| |
29.03.2012      17:04
A A

Očistimo slovenijo in svet 2012


Pa smo jo očistili, Slovenijo, pa tudi občino Vojnik. Društvo ekologov brez meja je že lani določilo datum dneva ponovne vseslovenske akcije "Očistimo Slovenijo in svet 2012". Končno je prišla dogovorjena sobota, 24. marca 2012. V naši občini, ki čistilne akcije organiziramo že od nastanka občine, se je istočasno odvijala tudi občinska čistilna akcija.


Občinska uprava pred startom
Občinska uprava pred startom
Deli:

Z odprtjem zbirnega centra za ločeno zbiranje odpadkov v Vojniku, spomladi 2010,  je našim občanom dana možnost, da lahko dva dni v tednu, ob četrtkih od 15. do 19. ure in ob sobotah od 8. do 12. ure, štirikrat letno brezplačno odpeljejo odpadke v ta center. In prav zato, da bi občani lahko počistili tudi »pred svojim pragom«,  je bil zbirni center v tednu pred akcijo odprt vsak dan popoldne. Posebnost letošnje akcije pa je bila prav v tem, da  so se odpadki zbirali ločeno, v različne barve vreč in ne več v zabojnike.

 

Množica vabil, plakatov, letakov ter sporočil po radiu in TV, tako Ekologov brez meja, kot tudi naših, je obrodila sadove. Pisana  množica članov društev, organizacij, skupin iz vasi in prostovoljcev, se je v  soboto, 24. marca, zbrala na vnaprej dogovorjenih zbirnih mestih, v vseh treh krajevnih skupnostih.  Po pozdravu predsednikov KS, ge.Lidije v Vojniku, g. Slavka v Novi Cerkvi in g. Dušana na Frankolovem, prejemu navodil kaj zbiramo v določene barve vreč, ki  so jih udeleženci tudi dobili in rokavic, so dobre volje krenili na delo. Kmalu so se  vreče začele polniti. V sodelovanju z našimi sodelavci iz  režijskega  obrata  »skrb za okolje«, sodelujočih prostovoljcev, ki so se akcije udeležili s traktorji in avtomobilskimi prikolicami ter podjetjem Simbio, smo jih v večji meri sproti odvažali. Seveda je nekaj ostalo  še za v ponedeljek, vendar pa so bili centri krajev v nedeljo lepi in čisti.  Udeleženci so akcijo zaključili z golažem, ki so ga skuhali preverjeni kuharji iz vseh treh krajevnih skupnosti. Da je bil dober o tem ni dvoma.

 

Že v petek, 23. marca 2012, so v akciji sodelovali šolarji obeh centralnih in treh podružničnih šol ter obeh vrtcev, skupaj torej 1150 otrok. V soboto, 24. marca, pa je v akciji sodelovalo cca 415 ljudi, med njimi so bili tudi skavti in skupina otrok ter cca 40 društev, organizacij, skupin iz vasi in posameznih prostovoljcev.  Po posameznih KS-ih pa je bilo v Vojniku cca 170 udeležencev, v Novi Cerkvi 180 in na Frankolovem 65.

 

Popolnoma ali delno smo očistili 8 črnih odlagališč, skupaj pa smo olajšali naravo za najmanj cca 30 ton.

Iskrena hvala vsem, ki vam ni vseeno kako se počuti narava pod težo odpadkov. Hvala, da ste prisluhnili in žrtvovali 1 dan za skupno  dobro. Hvala, da ste se v tako lepem številu udeležili akcije. Kakšne »zaklade« smo  odkrili v grmovju, potokih, rekah in gozdovih, pa je lepo vidno iz fotografij.

 

                                                                                           Irma Blazinšek                                                                                

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.