Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-13°C | 0°C
sobota, 19.01.2017
-10°C | 0°C
nedelja, 21.01.2017
-12°C | 2°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-13°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Poslovne

Deklaracija trajnostnega razvoja Savinjske ......


POSLOVNE

| |
03.06.2011      15:06
A A

Deklaracija trajnostnega razvoja Savinjske regije


31. maja so župani 31 občin Savinjske regije, med njimi tudi župan občine Vojnik Benedikt Podergajs in 16 drugih organizacij na območju Savinjske regije podpisali Deklaracijo trajnostnega razvoja Savinjske regije, kjer na 2301 km2 živi več kot 255.000 prebivalcev.


Deli:

Podpisniki Deklaracije trajnostnega razvoja Savinjske regije so se zavezali, da bodo družbeno odgovorno skrbeli za splošno blaginjo v regiji. Uspešnost regije bodo udejanjali z integracijo gospodarskih, družbenih in okoljevarstvenih ciljev. Pri tem bodo vključevali človeške vire s področij vladnih, nevladnih in gospodarskih akterjev. Naravne vire bodo upravljali vzdržno in okolju prijazno. S sonaravnim upravljanjem razpoložljivih kmetijskih, gozdnih, energetskih, gospodarskih in drugih virov bodo spodbujali samooskrbo regije. V svoje razvojne dokumente bodo vgrajevali načela trajnostnega razvoja in jih upoštevali tudi pri pripravah in izvajanju načrtovanih naložb.

 

Za zagotavljanje okoljevarstvenih naložb, za trajnostno in tehnološko prestrukturiranje podjetij bodo iskali ekonomske spodbude. Razvoj regije bodo gradili na etičnih načelih in regijo uveljavljali kot družbeni ekosistem. V svojem delovnem in bivalnem okolju bodo podpisniki deklaracije skrbeli za pozitivne družbene spremembe in za ozaveščanje soljudi.

 

Rezultate napredka trajnostnega razvoja regije bodo spremljali in vrednotili z izvajanjem dejavnosti v regijskem projektu »Savinjska regija – Ekoregija«. Spremljali in merili bodo Ekološki odtis Savinjske regije in ga z različnimi razvojnimi dejavnostmi postopno izboljševali tako, da bodo v procesne faze odgovorno vnašali standarde za dosego trajnostnega razvoja regije.

 

Razvojna agencija Savinjske regije bo kot nosilec zagotavljala odprtost projekta, ki temelji na vključevanju znanja, izkušenj in primerov dobrih praks projektnih partnerjev.

Odločenost, da razvojna prizadevanja prednostno in poudarjeno izvajamo z upoštevanjem načel trajnostnega razvoja, vidimo kot konkurenčno prednost Savinjske regije in občine Vojnik, ki v sprejeti Dolgoročni razvojni strategiji 2010 – 2020 določa vizijo: »Občina Vojnik bo s trajnostnim razvojem na vseh področjih omogočila sedanjim in prihodnjim rodovom kakovostno življenje z aktivnim vključevanjem v gospodarske in družbene procese okolja«.

Deklaracijo trajnostnega razvoja Savinjske regije so nosilci družbenega in gospodarskega razvoja simbolično sprejeli sicer že ob svetovnem dnevu Zemlje, 22. aprila 2011. S svečanim podpisom, 31. maja 2011, pa so se zavezali k izvajanju Deklaracije.

 

 

Povzela: Mojca Skale
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.