Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
0°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 12°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 14°C
petek, 03.03.2017
2°C | 12°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 9h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
0°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Otvoritev učnega kotička za samooskrbo


NOVICE

| |
15.10.2015      7:50
A A

Otvoritev učnega kotička za samooskrboNaučite se nekaj novega!
Naučite se nekaj novega!
Deli:

Vabimo vas na otvoritev učnega kotička za samooskrbo v okviru Medgeneracijskega centra Vojnik na Celjski ulici 10 v Vojniku.

Otvoritveni dogodek bo potekal v četrtek, 15. oktobra 2015, ob 12. uri s prikazom priprave visoke grede, tehnik zasaditve in  pravilne izbire rastlin. Občina Vojnik omogoča uporabo zemljišča Medgeneracijskemu centru Vojnik v učni namen za prikaz možnosti samooskrbe in povečanja zavedanja pomena uporabe lokalne hrane. Socialna zaščita in kmetijstvo namreč omogočata prekinitev kroga revščine na podeželju in to je tudi tema letošnjega svetovnega dneva hrane. Uvedla ga je Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo pred 70. leti.

Medtem ko je po neuradnih podatkih Svetovne organizacije za hrano in kmetijstvo po svetu lačnih že več kot 805 milijonov ljudi, pa se v razvitih državah spopadamo z vprašanjem zavržene hrane. V okviru dejavnosti socialnega podjetja CPU v enoti Medgeneracijski center Vojnik (Kamrica) zato ob Svetovnem dnevu hrane začenjamo z dodatnim programom. Njegov primarni namen je, da obiskovalci in predvsem mladi na izkustveni način spoznajo samooskrbo na področju pridelave zdrave hrane in možnosti lokalnega zelenega podjetništva. Programi izkustvenega učenja z uporabo visokih gred bodo namenjeni različnim starostnim skupinam, tako otrokom kot starejšim.

 

Veseli bomo, če se nam boste pridružili!

 

Občina Vojnik in KAMRICA – Medgeneracijski center Vojnik

Dodatna vprašanja: 08 201 66 97, 031 641 937, mgc.vojnik@gmail.com (Taja Kveder).
Priloge:
PDF
vabilo-15.10.-samooskrba.pdf
49316_vabilo-15.10.-samooskrba.pdf (384,24 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.