Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo na jugozahodu zmerno do pretežno oblačno, drugod delno do pretežno jasno. Zjutraj bo po nekaterih nižinah nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -3, na Primorskem do 6 stopinj C.
-3°C | 4°C
torek, 05.12.2016
-2°C | 7°C
sreda, 06.12.2016
-3°C | 10°C
četrtek, 07.12.2016
-4°C | 5°C
petek, 08.12.2016
-3°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Okrogli jubilej dr. Vinka Kraljiča


NOVICE

| |
15.01.2014      22:01
A A

Okrogli jubilej dr. Vinka Kraljiča


Duhovnik, dr. Vinko Kraljič, ki poldrugo leto vodi Župnijo Črešnjice, je v nedeljo, 12. januarja, zaokrožil častitljivi življenjski jubilej - 80 let. Njegovi farani so ga pri jutranji maši presenetili s prisrčnim voščilom v obliki govorjene besede in pesmi, pri čemer ni manjkala niti harmonika. Z enakim namenom ga je pri drugi maši nagovoril tudi župan Občine Vojnik, Beno Podergajs.


Deli:

Spomnimo, da ima gospod Kraljič za sabo že polnih 53 let mašništva. Večino svojih študijskih in delovnih let je preživel v tujini, kar dobra tri desetletja je župnikoval v Ilbenstadtu v Nemčiji. Ves čas je bil povezan s Cerkvijo v Sloveniji in s svojo rodno Novo Cerkvijo, kamor se je redno vračal. Predlani se je vrnil za stalno. Ker je pri nas veliko pomanjkanje duhovnikov, je kot župnik prevzel v upravljanje Župnijo Črešnjice. Farani čutijo, da je njegovo delo prežeto z veliko delovno vnemo, z ljubeznijo do Najvišjega in do bližnjega ter z glasbo, ki je nepogrešljiv del njegovega življenja. Ponosni in veseli so, da njihovemu župniku zdravje še tako dobro služi in da kljub letom, ki so za marsikoga že sama po sebi preveliko breme, zmore s tolikšno požrtvovalnostjo in vso skrbnostjo opravljati poslanstvo dušnega pastirja. Njihovo voščilo je bilo hkrati tudi zahvala za vse njegovo delo v tej mali podeželski župniji, ki se odraža tako na pastoralnem kot na gospodarskem področju.

 

Iskrene čestitke tudi v imenu uredništva občinskega glasila!

                                                                                             

                                                                                                                      Sonja Jakop

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
04.12.201 | Družabni dogodki
Merjenje krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v krvi
04.12.201 | Ostalo
Praznični sejem na vasi
04.12.2016 | Ostalo
Miklavževanje v Pristavi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.