Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Ponoči bo jasno, le v Beli Krajini in ponekod na Kočevskem bo pretežno oblačno. Po nekaterih nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -16 do -7, na Primorskem od -6 do 0 stopinj C.
-13°C | 2°C
ponedeljek, 23.01.2017
-8°C | 1°C
torek, 24.01.2017
-9°C | -2°C
sreda, 25.01.2017
-14°C | 1°C
četrtek, 26.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-13°C
2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Usposabljanja in vaje vodnice reševalnega psa ......


OBVESTILA

| |
03.10.2012      12:53
A A

Usposabljanja in vaje vodnice reševalnega psa CZ Vojnik


Uk, treningi in delo reševalnega psa potekajo od rane mladosti do starosti, dokler je psiho-fizično sposoben opravljati delo.


Foto: spletni portal Siol.net
Foto: spletni portal Siol.net
Deli:

Vsako leto se zberemo na taboru reševalnih psov, kjer utrjujemo in nadgrajujemo znanje. Letošnji tabor reševalnih psov je organiziralo Kinološko društvo reševalnih psov Celje. Za petdnevno bivanje je bilo poskrbljeno na policijskem poligonu v Bukovžlaku. Za transporte na delovišča, sanitarije in tuše je poskrbela Slovenska vojska. Za prehrano je bilo poskrbljeno s cateringom, za večerni program pa je poskrbel organizator.

V skupini, za katero sem skrbela (inštruktorica), je bilo 8 vodnikov s psi. Naša delovišča so bila v Socki (graščina), Začretu – stara opekarna, Kotu in Bukovžlaku. V Socki, v graščini, smo izkoristili metodo iskanja na mikrolokacijo in iskanje markerja v zaprtem prostoru, Začret nam je ponudil iskanje v temi in kupe gradbenega materiala, v Kotu pa smo izkoristili velikost objekta, ki ga je pes moral preiskati, Bukovžlak pa je bil mešanica iskanja pogrešanih v naravi in ruševinah.

Za pse začetnike smo se potrudili, da je bil marker najbolj zanimiva stvar, izkušeni psi pa so delali na iskalni kondiciji in vztrajnosti iskanja ter oblajanja.

Vsaka vaja, preizkušnja, preverjanje je dobrodošlo, in tudi ta dogodek ni bil izjema. Sicer pet dni trajajoče dogodke pospremijo še druge logistične zadeve, vendar je za nas, reševalce, vredna vsaka malenkost.

Midva s Terom ne počivava. V mesecu septembru sva se udeležila 1. Kampa Zavoda Vizije in Slovenskih železnic, kjer je bila vaja »IZREDNI DOGODKI NA ŽELEZNICI: DVIGANJE IN VLEKA TEŽKIH BREMEN«. Namen vaje je bil združitev vseh enot za pomoč v množičnih nesrečah (nujna medicinska pomoč, prostovoljni in poklicni gasilci, policija, vodniki reševalnih psov …).

Delo je potekalo na dveh deloviščih, in sicer v dopoldanskem in popoldanskem času. Ponesrečeni na vaji so bili opremljeni z ustrezno opremo in posebnimi tablicami z opisom poškodbe. Na podlagi tega so zdravniki in pripadajoče ekipe vršile triažne postopke. Namen sobotne vaje je bilo preverjanje vodenja v bazi, kot tudi vzpostavitev komunikacije in sodelovanje med posameznimi enotami reševalcev. Na koncu vaje je analiza pokazala šibke točke dela, kot tudi dobro pripravljenost in organiziranost.

Valentina Kolman
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.01.2017
Danes ni dogodkov.
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.