Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in povečini suho.
9°C | 10°C
sobota, 25.02.2017
-2°C | 10°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 7°C
ponedeljek, 27.02.2017
-4°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 22.2.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Ostalo

28. pustni karneval v Novi Cerkvi


OSTALO

| |
15.02.2015      13:11
A A

28. pustni karneval v Novi Cerkvi


V soboto, 14. februarja 2015, je bil v Novi Cerkvi osemindvajseti tradicionalni pustni karneval, sodelovalo je dvainštirideset skupin. Priprave in izvedbo prireditve sta tudi letos prevzela Prostovoljno gasilsko društvo in Krajevna skupnost Nova Cerkev v sodelovanju z društvi in organizacijami, šolami, vrtci in posamezniki iz zaselkov, iz naše občine in sosednjih. Priprave na karneval so se pričele že v decembru 2014 in nadaljevale do karnevala. Veliko je bilo priprav, od izbire ideje do izdelave maske. V pustni povorki je sodelovalo več kot 720 nastopajočih, ki so vsak po svojih močeh prispevali k uspehu prireditve.


Otvoritev 28. pustnega karnevala
Otvoritev 28. pustnega karnevala
Deli:

Iskrena hvala Občini Vojnik – pokroviteljici prireditve. Hvala glasbenikom iz godb na pihala (Nova Cerkev, Dobrna in Štore), avtohiši Ro-so iz Celja, družini Ravnak iz Nove Cerkve, Dominiku Brezovšku, Ediju Radučiču z Ljubečne, Dušanu Cafuti, Sandiju Legvartu iz Novak za nošenje petelina, ki je simbol karnevala. Hvala otrokom in vzgojiteljicam Vrtca Mavrica Vojnik in njihovim enotam v Socki, Novi Cerkvi, na Frankolovem, učencem, njihovim učiteljicam in vodstvu Osnovne šole Vojnik, POŠ Nova Cerkev, POŠ Socka, POŠ Šmartno v Rožni dolini. Njihove maske so bile izvirne, njihova udeležba pa pomeni negovanje kulturne dediščine. Hvala staršem za pomoč pri ustvarjanju kostumov in spremstvu na prireditvi. Zahvala velja vsem sodelujočim kurentom, ki jih je vodil Aleš Kmetec, Turističnemu društvu Nova Cerkev in Dobrna, beračem, Vinogradniškemu društvu Vojnik, KS Frankolovo in njihovim društvom, Tadeju Selčanu s sodelavci iz Čreškove, Janezu Močeniku in sodelavcem iz Socke, Janezu Polenšku iz Novak, Branku Marovšku s sodelavci iz Straže, Štefanu Pohajaču s sodelavci z Dobrne, Mladinskemu društvu Nova Cerkev, Nataliji Hudin, Antonu Marcenu iz Trnovelj pri Socki, Jožetu Černoši iz Trnovelj pri Celju, mažoretkam iz Radeč, Jožetu Žlavsu in Kulturnemu društvu Dedni Vrh - Globoče, triu Mladi gasilci in ansamblu Tapravi gasilci iz Nove Cerkve.

Hvala članom PGD iz Vojnika, s Frankolovega, iz Nove Cerkve, Socke, Lemberga in z Dobrne za opravljanje redarske službe, Tomažu Mastnjaku, vodji redarske službe, Ivanu Jezerniku, vodji razporeda povorke, in pomočnikoma Boštjanu Štantetu in Boštjanu Selčanu. Hvala prevoznikom: Romanu Cehnerju, Boštjanu Štantetu, Sandiju Reberniku. Zahvala velja KS Nova Cerkev in Ines Novak za administrativno pomoč. Hvala za pogostitev nastopajočih na karnevalu, Mitji in Sandiju Kovaču za odlično pripravljen pasulj, članicam in članom PG  Nova Cerkev pa za postrežbo.

Hvala za izposojene varovalne ograje na prireditvi, ki so last Združenja šoferjev in avtomehanikov iz Celja. V želji, da se srečamo tudi na prihodnjem pustnem karnevalu, se še enkrat zahvaljujeva za pomoč in naklonjenost pri izvedbi prireditve.

 

Lea Sreš in Slavko Jezernik

Foto: Jure Vovk

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 23 24 25 26 27 28 1 2 3 4
23.02.2017
Danes ni dogodkov.
24.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
24.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
27.02.2017 | Ostalo
PRAVLJICA-TRI MUCE IN DRUGE GLASBENE PRAVLJICE-MAŠKARE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.