Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Danes bo oblačno. V zahodni in severni Sloveniji padavin večinoma ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 0, na Primorskem do 4 stopinje C.
-6°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-10°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-13°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-16°C | -3°C
sobota, 21.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 6h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h.
-6°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

Trideseto planinsko srečanje delovnih ......


DRUŠTVA

| |
04.08.2014      17:38
A A

Trideseto planinsko srečanje delovnih invalidov na Kopah


»Sonce se nikomur ne izogne. Tudi tebi ne pusti ležati, če se sam ne skriješ v senco. Prisluhni slavčku pod nebom, kako poje. Zakaj? Ker mu ni treba plačati najemnine! Poglej v nebo in zapoj, kajti sonce sije zastonj tudi zate.« Phil Bosmans


Deli:

In sonce je danes sijalo za vse, ki smo se odpravili na slovensko srečanje delovnih invalidov na Kope.

 

Polni pričakovanj smo se člani MDDI Celje z dvema avtobusoma iz Štor proti Celju in Vojniku odpravili na Kope. Imeli smo prav poseben razlog. Obetal se nam je prijeten dan, saj smo vedeli, da bo na Kopah praznik. Že 30 let je prva sobota v avgustu dan, ko se na Kopah srečamo delovni invalidi iz cele Slovenije. Srečanje pripravljajo člani DI Slovenj Gradec. Na začetku nas je pozdravila njihova predsednica Stanka Tamše, ki je poskrbela za odlično organizacijo. Opozorila je na pomen druženja in tkanja prijateljskih vezi. Invalidi moramo opozoriti nase, saj smo kar prevečkrat prezrti in potisnjeni na rob družbe. Čas, v katerem živimo, za nikogar ni prijazen, zato je prav, da pozabimo na vsakdanje skrbi in tegobe ter se poveselimo, družimo in drug drugega razveselimo z lepimi trenutki; trenutki, ki se jih spomnimo takrat, ko nam je težko. Opozoriti moramo nase, da smo in da smo tukaj enaki, vredni člani družbe. Pozdravili so nas še Franc Šilak, župan občine Mislinja, Andrej Čas, župan MO SG, Drago Novak, predsednik ZDIS in Kornelija Marzel.

 

Po podelitvi priznanj društvom so na oder povabili najstarejše udeležence vsakega društva. V dar in spomin so prejeli lepe ročno izdelane spominke. Po sveti maši smo se razvedrili še s športnimi igrami, ob zvokih ansambla pa smo zapeli in zaplesali. Veliko članov se je sprehodilo po lepi naravi. Nabrali so borovnice in zelišča.

 

Čas je res prehitro minil in že smo se morali posloviti z obljubo »nasvidenje ob letu«.

 

Hvala, draga prijateljica Stanka s sodelavci, za brezhibno organizacijo vseslovenskega druženja. Stkali smo nove niti prijateljstva in naša srca so spet napolnjena s soncem, ki nas bo še dolgo spominjalo na ta prijetni dan.

 

Dragica Mirnik Amon
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
17.01.2017 | Ostalo
Delavnica "Fotografiranje dodatkov"
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.