Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo na vzhodu precej jasno, proti zahodu pa bo oblačnost naraščala. Predvsem v zahodni Sloveniji bo občasno deževalo. Krepil se bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, v severozahodni Sloveniji malo nad 10 stopinj C.
9°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
7°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 18°C
petek, 28.04.2017
8°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Opremljanja in merila za odmero komunalnega ......


OBČINSKE

| |
20.04.2011      21:44
A A

Opremljanja in merila za odmero komunalnega prispevka


Občina Vojnik pripravlja »Program opremljanja in merila za odmero komunalnega prispevka za območje občine Vojnik«, ki bo usklajen z novo zakonodajo.


Deli:

Nova zakonodaja je prinesla bistveno drugačen koncept obračuna komunalnega prispevka, ga dokaj poenotila med občinami in naredila bolj primerljivega ter ga tudi uskladila z novejšimi spremembami zakonodaje na telekomunikacijskem in elektroenergetskem področju. Poleg tega je tudi odpravila večino lokalnih posebnosti, ki jih je bilo moč zaslediti v mnogih občinah, predvsem na področju določanja posebnih faktorjev območij in olajšav ter natančneje določila postopanje v posebnih primerih.

Nova zakonodaja določa oz. delno omejuje in opredeljuje osnovne faktorje. Občinski sveti se tako npr. pri faktorju dejavnosti lahko opredeljujejo med minimalnim 0,7 in maksimalnim 1,3; ob upoštevanju enotne klasifikacije objektov.

Namen tega odloka je v prvi vrsti uskladiti pobiranje komunalnega prispevka z novejšimi spremembami zakonodaje. Tako je bil v letu 2007 sprejet nov Zakon o prostorskem načrtovanju, kateremu sta potem sledila še nova Uredba o vsebini programa opremljanja stavbnih zemljišč in Pravilnik o merilih za odmero komunalnega prispevka.

 

Zavezanec za plačilo komunalnega prispevka je investitor oz. lastnik objekta, ki se na novo priključuje na komunalno opremo, ali ki povečuje neto tlorisno površino objekta ali spreminja njegovo namembnost. Komunalni prispevek se plačuje tudi zaradi izboljšanja opremljenosti stavbnega zemljišča s komunalno opremo (npr. izgradnja kanalizacije ali vodovoda …).

Program opremljanja vsebuje, v skladu z 9. členom uredbe, podlage za odmero komunalnega prispevka za obstoječo komunalno opremo in za tisti del komunalne opreme, katere gradnja je predvidena v občinskem proračunu za tekoče oziroma naslednje leto.

 

»Program opremljanja in merila za odmero komunalnega prispevka za območje Občine Vojnik« je bil kot osnutek že obravnavan, tako da ocenjujemo, da bo akt sprejet na občinskem svetu nekje v aprilu ali maju 2011.

Na podlagi osnutka ocenjujemo, da bo komunalni prispevek v naši občini višji za tiste zavezance, ki so sedaj bolj oddaljeni od centrov naselij, saj predstavlja izgradnja komunalne infrastrukture na odročnejša območja tudi velik strošek za občino. Po trenutno veljavnem odloku pa se je na teh območjih odmerjal nižji komunalni prispevek.

 

Vsa zbrana sredstva so namenska in se lahko namenijo samo za gradnjo komunalne infrastrukture, skladno z načrtom razvojnih programov občine. Občina Vojnik je iz proračuna za investicije v izgradnjo komunalne infrastrukture v preteklih letih namenila precej več sredstev, kot je bilo zbranih s komunalnim prispevkom, saj so potrebe in želje občanov vedno večje.

 

Pripravila: Jelka gregorc

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.04.2017 | Ostalo
Koncert pevskih zborov OŠ Vojnik
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
25.04.2017 | Ostalo
Koncert pevskih zborov OŠ Vojnik
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.