Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 01.03.2017

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo oblačno, padavine se bodo krepile in zajele vso Slovenijo. V prvem delu noči bo še pihal zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. V drugi polovici noči in zjutraj lahko tudi zagrmi. Ohladilo se bo, meja sneženja se bo zjutraj spustila do nadmorske višine okoli 500 m, ob močnejših padavinah lahko tudi nižje. Prehodno bo zapihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju 7 stopinj C.
3°C | 12°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 14°C
petek, 03.03.2017
2°C | 12°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 16h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
3°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

NOVI ODLOK o programu opremljanja in merilih ......


OBČINSKE

| |
07.10.2011      21:10
A A

NOVI ODLOK o programu opremljanja in merilih za odmero komunalnega prispevka za območje občine Vojnik.


Občinski svet Občine Vojnik je na 7. redni seji dne 22. septembra 2011 sprejel Odlok o programu opremljanja in merilih za odmero komunalnega prispevka za območje občine Vojnik.


Občinski svetniki o komunalnem prispevku
Občinski svetniki o komunalnem prispevku
Deli:

Nova zakonodaja je prinesla bistveno drugačen koncept obračuna komunalnega prispevka. Odpravila je večino lokalnih posebnosti, ki jih je bilo moč zaslediti v mnogih občinah, predvsem na področju določanja posebnih faktorjev območij in olajšav ter natančneje določila postopanje v posebnih primerih.

 

Nova zakonodaja določa in opredeljuje osnovne faktorje. Občinski sveti se tako npr. pri faktorju dejavnosti, opredeljujejo med minimalnim 0,7 in maksimalnim 1,3 ob upoštevanju enotne klasifikacije objektov.

Zavezanec za plačilo komunalnega prispevka je investitor oz. lastnik objekta, ki se na novo priključuje na komunalno opremo, ali ki povečuje neto tlorisno površino objekta ali spreminja njegovo namembnost. Komunalni prispevek se plačuje tudi zaradi izboljšanja opremljenosti stavbnega zemljišča s komunalno opremo (npr. izgradnja kanalizacije ali vodovoda …).

 

Program opremljanja vsebuje v skladu z 9. členom uredbe podlage za odmero komunalnega prispevka za obstoječo komunalno opremo in za tisti del komunalne opreme, katere gradnja je predvidena v občinskem proračunu za tekoče oziroma naslednje leto.

 

Programa opremljanja in merila za odmero komunalnega prispevka za območje občine Vojnik vsekakor pomeni določene spremembe na tem področju. Komunalni prispevek bo v naši občini višji za tiste zavezance, ki so bolj oddaljeni od centrov naselij, saj predstavlja izgradnja komunalne infrastrukture na odročnejša območja tudi višji strošek za občino. Po trenutno veljavnem odloku pa se je na teh območjih odmerjal nižji komunalni prispevek, kar pa zakonodaja ne dopušča več.

 

Občinska uprava odmeri komunalni prispevek samo za tisto javno infrastrukturo, na kater se objekt lahko priključi (cesta, vodovod, kanalizacija ...). Če na določenem območju npr. javne kanalizacije ni zgrajene, se  komunalni prispevek za kanalizacijo ne obračuna.

 

Vsa zbrana sredstva so namenska in se lahko namenijo samo za gradnjo komunalne infrastrukture, skladno z načrtom razvojnih programov občine. Občina Vojnik je iz proračuna za investicije v izgradnjo komunalne infrastrukture v preteklih letih namenila precej več sredstev, kot je bilo zbranih s komunalnim prispevkom, saj so potrebe in želje občanov vedno večje.

 

TABELE SO PRILOGA:

 

Tudi področje olajšav je zakonsko urejeno. Dodatne olajšave (poleg tistih, ki so zakonsko dopustne) so možne samo, če občina ves komunalni prispevek, ki ga tako izgubi preko olajšav, nadomesti iz drugih proračunskih virov. Poleg tega je treba te olajšave (lastni prihodek občine, ki ni bil realiziran) prikazati tudi v integralnem delu proračuna, kar ima lahko za dodatno posledico vpliv na višino sredstev, ki jih občina dobi od države v sklopu t. i. primerne porabe.

 

Če pa zavezanec z dokumentacijo dokaže, da je vlagal sredstva v izgradnjo gospodarske javne infrastrukture, se mu njegov vložek prizna.

 

Novo obračunavanje komunalnega prispevka se  bo začelo s 1. januarjem 2012.

 

 

Jelka Gregorc


 
Priloge:
MS Office Word 2007-2010
moja-obcina.si_tabela.docx
730_moja-obcina.si_tabela.docx (19,74 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.