Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.03.2017

delno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod bo še več oblačnosti. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 18, na Primorskem do 21 stopinj C.
6°C | 17°C
nedelja, 26.03.2017
2°C | 12°C
ponedeljek, 27.03.2017
-3°C | 15°C
torek, 28.03.2017
-2°C | 22°C
sreda, 29.03.2017
1°C | 22°C
Opozorila
Sobota, 25.3.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Javni poziv EKO sklada


OBČINSKE, OBVESTILA

| |
17.11.2016      14:58
A A

Javni poziv EKO sklada


EKO sklad je objavil nov javni razpis za sofinanciranje okoljevarstvenih projektov nevladnih organizacij in dva javna poziva za spodbujanje električne mobilnosti.


Deli:

Javni poziv EKO sklada etažnim lastnikom ponuja višje spodbude za obsežne in bolj kakovostne prenove večastanovanjskih stavb. 12. 8. 2016 je Eko sklad, Slovenski okoljski javni sklad, v Uradnem listu RS in na spletni strani www.ekosklad.si objaviljavni poziv 41SUB-OBPO16Nepovratne finančne spodbude za nove skupne naložbe večje energijske učinkovitosti starejših večstanovanjskih stavb, tj. stavb s tremi ali več stanovanji, na območju Republike Slovenije.Sočasno z objavo javnega poziva je zaključen lanskoletni javni poziv za spodbujanje ukrepov energijske obnove večstanovanjskih stavb 30SUB-OB15. Tako letos vmesnega obdobja, ko vlagateljem ne bi bile na voljo tovrstne spodbude, ni.Javni poziv namenja 10 milijonov EUR nepovratnih sredstev za nove naložbe v večjo energijsko učinkovitost starejših večstanovanjskih stavb, in sicer za toplotno izolacijo fasade, toplotno izolacijo strehe ali stropa proti neogrevanemu prostoru, optimizacijo sistema ogrevanja in za obsežno energetsko obnovo. Do subvencije sopoleg etažnih lastnikov, ki so fizične osebe, letos prvič upravičeni tudi lastniki stanovanj, ki so pravne osebe, prvič pa sona voljo tudi višje spodbude za obsežne in bolj kakovostne prenove večstanovanjskih stavb. Socialno šibki etažni lastniki bodo še vedno lahko pridobili spodbudo v celotni višini njihovega deleža pri sofinanciranju naložbe. Vlogo, ki je dostopna na spletni strani Eko sklada,mora upravnik, predsednik skupnosti lastnikov ali drugi pooblaščenec/skupni predstavnik upravičenih oseb obvezno oddati še pred pričetkom izvajanja del.

 

Z namenom, da se k odločitvi za energetsko obnovo večstanovanjske stavbespodbudi vse lastnike stanovanj v večstanovanjskih stavbah,javni poziv omogoča, da nepovratno finančno spodbudo prejmejo vsi lastniki stanovanj (fizične osebe, stanovanjski skladi, gospodarske družbe idr.) in ne samo fizične osebe kot doslej.

 

Skladno s smernicami države in EU bodo spodbude bolj usmerjene in višje za obsežno energijsko prenovo stavb. Tako bodo spodbude za izvedbo le enega posameznega ukrepa(toplotne izolacije fasade, toplotne izolacije strehe oz. stropa proti neogrevanemu prostoru ali optimizacije sistema ogrevanja)nižje v primerjavi s preteklimi leti, in bodo znašale do 20 % priznanih stroškov naložbe (znesek za vsak posamezen ukrep bo omejen tudi nominalno). Višje nepovratne finančne spodbude,in sicer v višini do 30 % priznanih stroškov naložbe, pa bodo lahko dodeljene za izvedbo dveh ukrepov hkrati, če se bo en ukrep nanašalna optimizacijo ogrevalnega sistema, drugi pa na toplotno izolacijo na ovoju stavbe. Še višja spodbuda, do 40 % priznanih stroškov naložbe, pa bo namenjena ukrepu obsežne energetskeobnove večstanovanjskih stavb, ki bo vključevala hkratno izvedbo toplotne izolacije fasade, toplotne izolacije strehe ali stropa proti neogrevanemu prostoru in optimizacijo sistema ogrevanja, ter bo načrtovana na podlagi projekta za izvedbo del. V času izvajanja naložbe v ukrep obsežne energetske obnove bo moral biti zagotovljen tudi projektantski in strokovni nadzor, kot ga določajo predpisi o graditvi objektov, kar bo prispevalo k bolj kakovostnim prenovam.

 

Z namenom zagotoviti dobro pripravljene, strokovno načrtovane in nadzorovane naložbe javni poziv omogoča dodelitev dodatne spodbude v primeru, če bo naložba toplotne izolacije fasade ali toplotne izolacije strehe oz. stropa proti neogrevanemu prostoru izvedena na podlagi projekta za izvedbo del, in bo vključevala strokovni nadzor izvajanja naložbe. Za izdelavo projekta za ukrep toplotne izolacije fasade bo tako dodatna spodbuda znašala do 50 % priznanih stroškov projekta in nadzora, vendar ne več kot 4.000 EUR, za toplotno izolacijo strehe ali stropa proti neogrevanemu prostoru pa do 50 % priznanih stroškov projekta in nadzora, vendar ne več kot 3.000 EUR.

 

Eko sklad tudi na novem javnem pozivu socialno šibkim etažnim lastnikom, ki so bili v času oddaje vloge na javni poziv upravičeni do denarne socialne pomoči, ki ni bila izredna denarna socialna pomoč, omogoča pridobitev subvencije v višini 100 % njihovega deleža sofinanciranja naložbe.

 

Javni poziv in dokumentacija za prijavo bosta po objavi v Uradnem listu RS na voljo na spletni strani www.ekosklad.si.

 

Upravičenim osebam – občanom brezplačno strokovno svetovanje pri ustreznem načrtovanju naložbe lahko nudijo neodvisni energetski svetovalci mreže ENSVET v pisarnah po vsej Sloveniji, tudi na Občini Vojnik ob četrtkih popoldan po predhodnem naročilu na GSM 041 663 395.Nasvet financira Eko sklad. Več informacij in naročanje na svetovanje je na voljo na spletni strani www.ensvet.si in brezplačni telefonski številki 080 1669.

 

Kontakt:

Informacije o javnem pozivu so na voljo na brezplačni telefonski številki 01 241 48 20 vsak ponedeljek, sredo in petek med 13.00 in 14.30 uro ter po elektronski pošti na naslovu ekosklad@ekosklad.si.

                                                                      

Eko sklad, Slovenski okoljski javni sklad
Priloge:
PDF
sporocilozajavnost-44sub45sub46nvo.pdf
74986_sporocilozajavnost-44sub45sub46nvo.pdf (74,29 KB)
PDF
splosniletakekosklad.pdf
74986_splosniletakekosklad.pdf (667,61 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.03.2017 | Ostalo
VRTEC MONTESSORI-DAN ODPRTIH VRAT
25.03.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje dneva žena in materinskega dneva
26.03.2017 | Kultura
Komedija Čaj za dve
27.03.2017 | Ostalo
PRAVLJICA V KNJIŽNICI VOJNIK
29.03.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
01.04.201 | Ostalo
Čistilna akcija v občini Vojnik
01.04.201 | Družabni dogodki
Čistilna akcija
02.04.201 | Družabni dogodki
Meritve sladkorja, holesterola in krvnega tlaka
02.04.201 | Šport
Soški tek trojk
25.03.2017 | Ostalo
VRTEC MONTESSORI-DAN ODPRTIH VRAT
25.03.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje dneva žena in materinskega dneva
26.03.2017 | Kultura
Komedija Čaj za dve
27.03.2017 | Ostalo
PRAVLJICA V KNJIŽNICI VOJNIK
29.03.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.