Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne bo ponekod po nižinah megla ali nizka oblačnost, ki se lahko ponekod zadrži tudi večino dneva. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 0, v višje ležečih krajih malo nad 0, na Primorskem okoli 10 stopinj.
-13°C | 2°C
ponedeljek, 23.01.2017
-8°C | 1°C
torek, 24.01.2017
-9°C | -2°C
sreda, 25.01.2017
-14°C | 1°C
četrtek, 26.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Nedelja, 22.1.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-13°C
2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Izvrševanje proračuna v prvem polletju 2011


OBČINSKE

| |
30.07.2011      13:59
A A

Izvrševanje proračuna v prvem polletju 2011


Občinski svet Občine Vojnik je bil na 8. seji, dne 20. julija 2011, informiran o izvrševanju proračuna v prvem polletju.


Deli:

Prihodki so v prvi polovici leta realizirani v višini 30%.

Tekoči prihodki so realizirani skoraj polovico od planiranih. Dohodnina, ki v celotni strukturi prihodkov predstavlja 57 % vseh prihodkov, je ob polletju realizirana v višini 50%. Nižja realizacija je od davkov na premoženje (22%), saj bodo izdane odločbe za plačilo nadomestila za uporabo stavbnih zemljišč predvidoma v avgustu za prvi obrok, plačilo drugega obroka pa v novembru.

 

Nedavčni prihodki so realizirani v višini 37%. V strukturi nedavčnih prihodkov je planiran velik del prihodkov od premoženja, kjer predstavlja največji del prihodek od najemnin komunalne infrastrukture, ki se kompenzira z vzdrževanjem le-te in ta je ob polletju realiziran v 23%. V strukturi nedavčnih prihodkov predstavlja velik del tudi prihodek od komunalnih prispevkov, ki je realiziran v višini 55%.

 

Kapitalski prihodki so realizirani le v višini 8%, glavni prihodek iz tega naslova - prodaja parcel na Konjskem - je v teku.

 

Tekoči transferni prihodki so realizirani v skladu s planom oz. realizacijo odhodkov (npr. nižji odhodki pri SOU inšpektorat in redarstvo pomenijo posledično nižje prihodke).

 

Ob polletju je nizka realizacija transfernih prihodkov, ki so namenjeni za investicije - t. i. investicijski prihodki. Od planiranih so bila v celoti prejeta sredstva za izgradnjo kanalizacije ob protipoplavnih ukrepih v Vojniku iz sredstev proračuna EU iz kohezijskega sklada ter Ministrstva za okolje in prostor. Drugi investicijski prihodki so odvisni od izvajanja investicije (izgradnja nizkoenergetskega vrtca v Vojniku, center kulture in ustvarjalnosti KUD Vojnik, čistilna naprava in kanalizacija Frankolovo) in glede na to, da zanje še niso bile izdane situacije oz. dani zahtevki, ti prihodki še niso realizirani. Investiciji v paviljon Frankolovo in novogradnjo telovadnice v Vojniku se še nista začeli, saj se pri slednji čaka na sklep resornega ministrstva, za paviljon Frankolovo pa je potrebno pridobiti potrjen načrt investicijskega projekta s strani Ministrstva za kmetijstvo, nato sledi razpis.

 

Odhodki so skupaj ob polletju realizirani v višini 31%, tekoči odhodki v višini 40%, tekoči transferi v višini 42%, investicijski odhodki pa zaradi že navedenih dejstev le v višini 18%. Proračunske postavke, ki so predmet javnih razpisov za dodeljevanje sredstev (predvsem na področju športa, kulture, sociale, kmetijstva, gospodarstva), so konec junija nižje realizirane.

 

Občina v prvi polovici leta ni imela likvidnostnih težav, prav tako poskušamo dosledno upoštevati 30 dnevni plačilni rok.

 

Irena Špegel Jovan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.01.2017
Danes ni dogodkov.
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.