Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
0°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 12°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 14°C
petek, 03.03.2017
2°C | 12°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 7h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
0°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Župani podpisali pogodbe za obnovo 6-ih ......


OBČINSKE

| |
09.06.2011      11:40
A A

Župani podpisali pogodbe za obnovo 6-ih vodnjakov


Domžale, 3. junij 2011 – Skupina Helios in Ministrstvo za okolje in prostor, v partnerskem projektu Heliosovega sklada za ohranjanje čistih slovenskih voda, letos že 14 leto zapored podpirata obnovo slovenskih krajevnih vHeliosov sklad za ohranjanje čistih slovenskih voda 1998-2011odnjakov. V preteklih 13. letih so s finančno pomočjo Heliosovega sklada obnovili že 70 vodnjakov v 60-ih slovenskih občinah ter nagradili 28 idejnih zasnov vodnih učnih poti. Letos so izmed 25 prijavljenih projektov izbrali pet občin, katerim je bilo za obnovo vodnih virov razdeljenih 17.000 evrov. Pogodbe so danes na Heliosu podpisale občine Dol pri Ljubljani, Šmarješke Toplice, Gorenja vas, Vojnik in Muta. Izmed prijavljenih zasnov vodnih učnih poti, se bodo osnovne ali srednje šole potegovale za štiri nagrade po 1.050 evrov. Na dokončanje in odprtje vodnjaka iz lanskega razpisa čakata še vodna vira: vodnjak kapelica sv. Nikolaja na Pakem v občini Borovnica in župnijski vodnjak pri cerkvi v občini Tišina.


Deli:

Glavno vodilo projekta je, da se z oživljanjem vodnjakov v Sloveniji širi zavest o celovitem pomenu vode v človekovem okolju in s tem spodbuja aktivno delovanje za njeno ohranjanje in izboljšanje njene kakovosti v lokalnem okolju. V Sloveniji je na podeželju veliko zapuščenih in propadajočih vodnih virov, ki so del bogate naravne in kulturne dediščine in jih s tem projektom ponovno oživimo in vključimo v lepšo podobo trgov, krajev, vasi ali mest.

 

To je edini znani dolgoročen partnerski projekt v Sloveniji in širše v Evropi, ki simbolno vodi v prihodnost in daje sinergijo med lokalnimi skupnostmi, šolami, gospodarsko družbo in državno institucijo. Projekt deluje od spodaj navzgor in z njim vsi pridobijo. Na lokalni ravni združuje in povezuje ljudi, otrokom z vključitvijo šol vzbuja izobraževalni trenutek in odgovoren odnos do lastnega okolja in naravnih virov, torej tudi vode. Skupina Helios, kot kemično podjetje, se zaveda potrebe po širšem družbeno odgovornem ravnanju in ga že vrsto let udejanja po Sloveniji s tem in podobnimi projekti podpore lokalnim organizacijam.

 

Strokovna komisija Heliosa, MOP-a in hidrogeologa je 13. maja izmed 25 prijavljenih projektov 23-ih občin letošnjega javnega razpisa izbrala pet občin s šestimi vodnjaki. Glede na razpisne pogoje, so bili izbrani vodni viri, ki bodo z obnovo in njegovo oživitvijo predstavljali za lokalno okolje novo prostorsko vrednost in ohranjali bogastvo obstoječe kulturne in naravne dediščine. Prednost pri izbiri so imeli projekti, ki so vključevali idejno zasnovo lokalne vodne učne poti.

Izbrani so bili projekti občin: vodnjaka na kmečkem turizmu Pr' Krač v Dolskem, občina Dol pri Ljubljani - 2.000 evrov; vodnjak v Gorenji vasi pri Šmarjeti, občina Šmarješke Toplice - 2.600 evrov; vodnjak na Hotavljah, občina Gorenja vas - 3.200 evrov; vodnjak na trgu v Vojniku, občina Vojnik 4.200 evrov in vodnjak Forški štapuh na Sv. Jerneju nad Muto, občina Muta - 5.000 evrov.

Petra Pehar Žgajner
4 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.