Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

delno oblačno
Popoldne bo ob morju pretežno jasno. Drugod bo spremenljivo oblačno, nastale bodo krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
3°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
3°C | 22°C
torek, 02.05.2017
5°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Gasilci in zaščita

5. Pokalno tekmovanje Gasilske zveze ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
26.08.2013      8:39
A A

5. Pokalno tekmovanje Gasilske zveze Slovenije za starejše gasilke in gasilce


V soboto, 24. 8. 2013, se je ob 14.30 začelo 5. pokalno tekmovanje Gasilske zveze Slovenije za starejše gasilke in gasilce. Tekmovanja se je udeležilo 9 ekip starejših gasilk in 26 ekip starejših gasilcev iz celotne Slovenije. Naše barve so zastopale starejše gasilke PGD Vojnik in starejši gasilci iz PGD Socka, PGD Frankolovo, PGD Dobrna, PGD Nova Cerkev in PGD Vojnik.


Deli:

Ob pričetku tekmovanja sta prisotne pozdravila podžupan Občine Vojnik Branko Petre in poveljnik Gasilske zveze Vojnik-Dobrna, tovariš Ivan Jezernik.

 

Med starejšimi gasilkami so 3. mesto dosegle gasilke PGD Gaberke, 2. mesto PGD Lopata in 1. mesto PGD Polje. Pri starejših gasilcih pa so 3. mesto dosegli gasilci PGD Šešče, 2. mesto PGD Gerečja vas in 1. mesto Ponova vas.

 

Hkrati je potekalo tudi tekmovanje starejših gasilk in gasilcev Gasilske zveze Vojnik-Dobrna, kjer je sodelovalo 5 ekip. Med starejšimi gasilkami so nastopile samo starejše gasilke PGD Vojnik, ostale 4 ekipe so bili starejši gasilci, in sicer so dosegli sledeče rezultate: 4. mesto PGD Frankolovo, 3. mesto PGD Nova cerkev, 2. mesto PGD Dobrna in 1. mesto PGD Vojnik. 

 

Prav tako je bil podeljen prehodni pokal, ki sta ga dobili ekipa starejših gasilk PGD Polje in ekipa starejših gasilcev PGD Ponova vas. Iz rok častnega poveljnika Avgusta Čerenaka sta priznanji za najstarejšo gasilko in najstarejšega gasilca prejela tovarišica Marija Doberšek iz PGD Prevalje in tovariš  Jure Klanšek iz PGD Trnovlje.

 

Priznanja za udeležbo, pokale in kolajne so podeljevali sledeči: predsednica KS Vojnik Lidija Eler-Jazbinšek, podžupan Občine Vojnik Branko Petre, predsednik PGD Vojnik tovariš Roman Kugler, poveljnik GZ Vojnik-Dobrna tovariš Ivan Jezernik, predsednik tekmovalnega odbora tovariš Karl Kasesnik in tovariš Avgust Čerenak.

 

Zaključno prireditev je vodil član PGD Vojnik Toni Carter, ki je vsem udeležencem na koncu zaželel varno pot domov.

 

Roman Kugler

Predsednik PGD Vojnik

 

 

PGD Vojnik je že kar nekaj let uspešen organizator pokalnega tekmovanja GZ Slovenije. Glede na odlične izvedbe predhodnih tekmovanj mu je letos zopet bila zaupana organizacija tega prestižnega tekmovanja Gasilske zveze Slovenije, katerega se udeležijo najboljše ekipe iz vse Slovenije. Letos je v obeh kategorijah, ženske od 48 let naprej in moški od 58 let naprej, nastopilo skupaj 35 ta čas najboljših ekip v Sloveniji. Ekipe so nastopale v dveh disciplinah, in sicer v vaji s hidrantom in vaji raznoterosti. Kot posebnost v Vojniku je vsekakor tudi elektronsko merjenje disciplin, kar se je na koncu pokazalo kot pozitivno, saj je v moški konkurenci zmagovalec slavil le z dvema stotinkama sekunde razlike. V kategoriji starejših gasilk so slavile PGD Polje pred PGD Lopata in PGD Gaberke, v kategoriji starejših gasilcev pa PGD Ponova Vas pred PGD Gerečo Vasjo in PGD Šeščami. Na istem tekmovanju se je istočasno odvijalo tudi tekmovanje v enakih kategorijah tekmovanje GZ Vojnik Dobrna. Nastopale so štiri ekipe. Slavile so starejše gasilke PGD Vojnik; bile so na žalost edine v tej kategoriji, so pa kljub vsemu dosegle izjemen rezultat; pri starejših gasilcih so slavili PGD Vojnik pred PGD Dobrna in PGD Novo Cerkev, na četrtem mestu pa so bili novinci, PGD Frankolovo. Prve tri uvrščene ekipe v konkurenci GZ Vojnik-Dobrna se bodo udeležile tudi regijskega tekmovanja, ki bo predvidoma 20. oktobra v Zrečah. V imenu GZ Vojnik-Dobrna se iskreno zahvaljujem organizatorju, predvsem pa Dragu Kasesniku za odlično organizacijo tega tekmovanja.

 

Poveljnik GZ Vojnik-Dobrna:

Ivan Jezernik 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod
05.05.2017 | Kultura
OTVORITEV RAZSTAVE DRAGA MEDVEDA
06.05.201 | Ostalo
Pohod "Pozdrav pomladi"
07.05.201 | Družabni dogodki
Meritve krvnega tlaka, holesterola in sladkorja v krvi
07.05.2017 | Ostalo
Florjanova maša
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod

Bodite prvi pri oddaji mnenja.