Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo razmeroma sončno s spremenljivo oblačnostjo. Možna je kakšna kratkotrajna ploha. Ponekod bo pihal severni do severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 24°C
petek, 26.05.2017
8°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
9°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
6°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
9°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Gasilci in zaščita

14. Skupščina gasilske zveze Vojnik – Dobrna...


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
08.04.2013      15:53
A A

14. Skupščina gasilske zveze Vojnik – Dobrna


V petek, 5. aprila, je v gasilskem domu na Dobrni potekala redna letna, tokrat tudi volilna skupščina Gasilske zveze Vojnik – Dobrna, v katero je povezanih šest prostovoljnih gasilskih društev: Vojnik, Dobrna, Nova Cerkev, Frankolovo, Socka in Lemberg.


Deli:

Uvodni del skupščine so popestrili pevci kvarteta Grče iz Dobrne. V nadaljevanju je udeležence skupščine pozdravil in jim zaželel dobrodošlico predsednik GZ Vojnik – Dobrna Benedikt PODERGAJS. Skupščine se je udeležilo 35 od skupaj 41 izvoljenih delegatk in delegatov iz posameznih društev Gasilske zveze Vojnik – Dobrna ter cenjeni gostje: član UO GZ Slovenije Avgust TIRGUŠEK, regijski poveljnik Janko TURNŠEK, namestnik poveljnika Civilne zaščite MO Celje in svetovalec ZiR Danilo PRAPROTNIK, župan občine Dobrna Martin BRECL ter številni predstavniki Gasilskih zvez Celje, Šentjur, Žalec, Laško, Šmarje pri Jelšah, Radeče, Mislinjska dolina in Metlika, s katerimi GZ Vojnik – Dobrna uspešno sodeluje.

 

Po uvodnem delu je bilo za nemoten potek dela skupščine izvoljeno delovno predsedstvo in komisije ter potrjen Poslovnik o delu in poteku volilne skupščine. Vodenje skupščine je prevzel delovni predsednik Štefan POHAJAČ, se zahvalil za zaupanje ter podal v potrditev dnevni red zasedanja skupščine.

 

Sledila so poročila predsednika Benedikta PODERGAJSA, poveljnika Ivana JEZERNIKA, blagajnika Egidija ČRETNIKA ter poročila predsednikov stalnih komisij pri GZ Vojnik – Dobrna, komisije za članice Danice JEZERNIK, komisije za mladino Petre TRŽAN, komisije za veterane v odsotnosti predsednika Štefana POHAJAČA in komisije za odlikovanja in priznanja Sandija ŠKOFLEKA. Kot zadnje poročilo je bilo podano še poročilo Nadzornega odbora, ki ga je prav tako v odsotnosti predsednika podala članica Stanka REPAS. Vsa poročila so bila izjemno dobro pripravljena, saj je bilo iz njih moč razbrati vse aktivnosti in opravljeno delo GZ Vojnik – Dobrna v zadnjem letu in celotnem 5-letnem mandatnem obdobju. Po podanih poročilih je sledila razprava, v katero pa se ni vključil nihče od izvoljenih delegatov skupščine, kar priča o tem, da so bila vsa podana poročila korektna, dovolj obširna in vsebinsko popolna. V poročilih predsednika in poveljnika je bila za opravljeno delo izrečena iskrena zahvala vsem, ki so bili v zadnjem mandatnem obdobju funkcionarji oziroma so delovali v organih GZ Vojnik – Dobrna, kot tudi vsem tistim, ki so najodgovkornejše funkcije opravljali v društvih vse do letošnjih volitev, ko je bilo opravljenih kar nekaj kadrovskih sprememb.

 

Po podani razrešnici dosedanjemu vodstvu GZ Vojnik – Dobrna so sledile volitve novih funkcionarjev in organov zveze. Predsednik kandidacijske komisije Stanislav PEČNIK je podal poročilo o poteku in izvedbi kandidacijskega postopka za volitve organov in funkcionarjev GZ Vojnik – Dobrna za mandatno obdobje 2013–2017. V nadaljevanju je skladno z določili, opredeljenimi v aktih GZ, predlagal v izvolitev kandidate za predsednika, poveljnika, predsednika in člane Nadzornega odbora zveze, vsi predlagani kandidati so bili soglasno izvoljeni. Za predsednika GZ Vojnik – Dobrna je bil ponovno izvoljen Benedikt PODERGAJS, za poveljnika Ivan JEZERNIK ter za predsednika Nadzornega odbora Branko JEZERNIK.

 

Po izvolitvi je predsednik podal predlog kandidatov za člane Upravnega odbora in poveljnik predlog kandidatov za člane poveljstva GZ Vojnik – Dobrna v naslednjem petletnem mandatnem obdobju, ki so bili prav tako soglasno izvoljeni oziroma potrjeni. Novoizvoljeni predsednik GZ Vojnik – Dobrna se je ob izvolitvi v imenu vseh novoizvoljenih članov zahvalil za zaupanje ter v nadaljevanju podal predlog plana dela ter finančnega programa za leto 2013, ki je bil pav tako soglasno potrjen. Ker je letošnje leto kongresno leto, je bil iz GZ Vojnik – Dobrna za delegata na kongresu GZS predlagan in potrjen kandidat Ivan JEZERNIK.  

         

Ob zaključku je bila beseda dana še gostom skupščine, ki so v svojih razpravah pohvalili dosedanje delo GZ Vojnik – Dobrna, saj so rezultati njenega delovanja še kako vidni, s poudarkom, da so gasilske zveze povezane kot družine, pri tem pa so izrednega pomena ljudje, ki skrbijo, da te družine delujejo povezano in homogeno. Seveda pa je bila ob tej priliki izražena tudi želja po nadaljnjem uspešnem sodelovanju med zvezami.

Na skupščini so bila podeljena še priznanja zaslužnim gasilcem in funkcionarjem v društvih, ki jim je po volitvah prenehal mandat.

 

S tem je bilo zasedanje skupščine zaključeno, navzoči pa so si v nadaljevanju ob prijetnem druženju in sproščenem vzdušju izmenjali različna mnenja in izkušnje s področja gasilstva.

 

Vsem funkcionarjem in članom organov GZ Vojnik – Dobrna ob izvolitvi izrekamo iskrene čestitke in jim želimo veliko uspehov pri nadaljnjem vodenju zveze z gasilskim pozdravom:

 

 

Na pomoč!

                                                                                                                           Tajnik PGD Dobrna:

                                                                                                                           Stanislav PEČNIK
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.05.2017
Danes ni dogodkov.
26.05.2017 | Ostalo
DELAVNICA-NARAVNA KOZMETIKA
26.05.2017 | Kultura
Zapojmo skupaj
27.05.201 | Družabni dogodki
30. druženje Fičo kluba Velenje
27.05.201 | Šport
VETER V LASEH
28.05.201 | Družabni dogodki
Spomladanski kramarski sejem
28.05.2017 | Šport
Na kolo
30.05.2017 | Šport
Zaključek pohodov TD
30.05.2017 | Ostalo
BOLTOVI POHODI
31.05.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
31.05.2017 | Ostalo
S plesom na počitnice
02.06.2017 | Šole in vrtci
Koncert "Ahoj, zapoj z menoj"
03.06.201 | Ostalo
Pohod na Storžič
03.06.2017 | Šport
Frankolovski otroški oviratlonček
03.06.2017 | Ostalo
25. tradicionalni turnir trojk
26.05.2017 | Ostalo
DELAVNICA-NARAVNA KOZMETIKA
26.05.2017 | Kultura
Zapojmo skupaj
27.05.201 | Družabni dogodki
30. druženje Fičo kluba Velenje
27.05.201 | Šport
VETER V LASEH
28.05.201 | Družabni dogodki
Spomladanski kramarski sejem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.