Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

delno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
4°C | 17°C
torek, 24.10.2016
8°C | 18°C
sreda, 25.10.2016
12°C | 22°C
četrtek, 26.10.2016
12°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Evropski teden mobilnosti 2016


OBČINSKE

| |
26.08.2016      13:42
A A

Evropski teden mobilnosti 2016


V četrtek, 22. septembra 2016, bo v Občini Vojnik potekal dan evropske mobilnosti, ki je namenjen pametni mobilnosti gospodarske uspešnosti. Namen pametne mobilnosti je predstaviti prednost trajne mobilnosti, ki ima opazno ekonomsko prednost. Boljše infrastrukture poti in javne povezave namreč na nas pozitivno vplivajo.


Evropski teden mobilnosti
Evropski teden mobilnosti
Deli:

Otroke in odrasle zato pozivamo, da se večkrat opravijo na pot s kolesom ali peš, če je to le mogoče. Na ta dan bi se opredeli na naše gibanje in zdravje, saj gre za našo prihodnost. Vsakodnevna dejavnost namreč pripomore k boljšemu počutju in zdravju. Smeri, v katere se nagiba Občina Vojnik, so zagotovo povezane z aktivnim gibanjem, zdravo prehrano, s spodbujanjem uporabe trajnostnih oblik prevoza in z ozaveščanjem prebivalcev o vplivih njihove izbire potovalnega načina. Dogodek bo potekal čez cel dan pod šotorom na osrednjem igrišču v Vojniku, pri katerem bodo predstavljene različne stojnice in delavnice. Dan bo namenjen spoznavanju zdrave prehrane, gibanju, merjenju krvnega tlaka in krvnega sladkorja. Predavanje o prehranjevalnih navadah in anoreksiji bo vodila predavateljica Špela Kranjec, kjer se bomo pogovarjali o problematiki med mladostniki in njihovimi prehranjevalnimi težavami.

Jasna Žerjav vam bo predstavila zdravo gibanje ter zdravo telesno držo. V okviru medgeneracijskega centra ponovne uporabe Kamrica se bo predstavila potujoča knjižnica.

 

Vabljeni, da se nam pridružite 22. septembra od 12. ure dalje.

 

Adrijana Molan

Priloge:
MS Office Word 2007-2010
clanekzaogledalo-mobilnost2016.docx
69465_clanekzaogledalo-mobilnost2016.docx (70,5 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.