Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-13°C | 0°C
sobota, 19.01.2017
-10°C | 0°C
nedelja, 21.01.2017
-12°C | 2°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-13°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Digitalna Slovenija s poudarkom na občinah


OBČINSKE

| |
20.05.2016      9:13
A A

Digitalna Slovenija s poudarkom na občinah


Občina Vojnik je imela priložnost, da se je 22. aprila 2016 predstavila v Kreativnem centru Poligon v Ljubljani na srečanju z ministrom za javno upravo Borisom Koprivnikarjem in drugimi državnimi resorji pod imenom Zelena referenčna Slovenija s pametnimi skupnostmi v digitalni Evropi. Dogodek je organizirala Skupnost občin Slovenije. Po uvodnih nagovorih je srečanje potekalo v treh sklopih, v prvem so stanje, želje in potrebe na področju informacijsko-komunikacijskih tehnologij predstavile občine. Predstavila sem odhodke in izzive IKT v Občini Vojnik, osnovna izhodišča za programsko vodenje projektov, prilagojeno občinam, ter pobudo za skupno delovanje občin na področju IKT.


Občina Vojnik se je 22. aprila 2016 predstavila v Kreativnem centru Poligon v Ljubljani (Foto iz arhiva Skupnosti občin Slovenije).          .
Občina Vojnik se je 22. aprila 2016 predstavila v Kreativnem centru Poligon v Ljubljani (Foto iz arhiva Skupnosti občin ...
Deli:

V drugem sklopu sta minister in generalni direktor direktorata za informatiko s prisotnimi delila načrte in rešitve za digitalno transformacijo javne uprave. Tukaj velja poudariti prenovljeno spletno stran https://e-uprava.gov.si/, kjer lahko glede na življenjske dogodke pridobite informacije in vloge (npr. promet, delo, kmetijstvo, osebni dokumenti idr.).


V zaključnem sklopu, poimenovanem »big picture«, so k obravnavani tematiki svoje poglede dodali še Franc Matjaž Zupančič, državni sekretar Službe vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko in Marjan Turk, generalni direktor direktorata za informacijsko družbo. Poudarek je bil na pripravi razpisa za Projekt gradnja, upravljanje in vzdrževanje odprtega širokopasovnega omrežja elektronskih komunikacij v lokalni skupnosti, na katerega se bodo lahko prijavile občine za območja, kjer ne bo tržnega interesa za gradnjo. Širokopasovno omrežje je termin na področju telekomunikacij in pomeni omrežje, ki omogoča prenos večjih količin podatkov na časovno enoto. Tudi Občina Vojnik skupaj z drugimi občinami izvaja uvodne aktivnosti, da se bomo lahko prijavili na razpis, ki bo predvidoma konec tega leta.

 

Tekst in foto: Mojca Skale
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.