Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-10°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-13°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 7h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-10°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

O vojniški občini »brenčalo« na mednarodnem ......


NOVICE

| |
24.03.2015      12:25
A A

O vojniški občini »brenčalo« na mednarodnem čebelarskem sejmu v Celju


Malce šaljiv naslov, a prav lahko bi rekli, da je na naši predstavitvi zares brenčalo. Občina Vojnik in Čebelarsko društvo Vojnik sta namreč pripravila prestavitev, ki je privabila veliko ljudi in požela številne pohvale.


Predstavitev, Branko Petre (župan) in Peter Babnik (predsednik ČD Vojnik)
Predstavitev, Branko Petre (župan) in Peter Babnik (predsednik ČD Vojnik)
Deli:

 

Na povabilo Čebelarske zveze Slovenije smo se z veseljem odzvali in predstavili kot čebelam prijazna občina na 38. dnevih čebelarstva Api Slovenija v Celju. Ni odveč, če povemo, da smo bili del največjega srečanja domačih in tujih čebelarjev pred začetkom čebelarske sezone in da je sejem v dveh dneh obiskalo več kot 6.000 obiskovalcev. Tovrsten dogodek je velika priložnost za izmenjavo strokovnih mnenj o najbolj aktualnih vprašanjih s tega področja.

 

Na predstavitvi sta sodelovala tako župan Branko Petre kot predsednik Čebelarskega društva Vojnik Peter Babnik. Predstavitev je potekala pred veliko kongresno dvorano, v kateri so potekala predavanja domačih in tujih strokovnjakov. Posvetili so se nasvetom za čim boljši izkoristek čebelje paše v Sloveniji in izmenjavi primerov dobrih čebelarskih praks.

 

S skupnimi močmi smo tako predstavili aktivnosti na področju varovanja čebel na območju vojniške občine, sajenje medonosnih rastlin, dosežke najmlajših čebelarjev, ki so do zdaj delovali pod mentorstvom Andreja Jerneja v okviru čebelarskih krožkov na osnovnih šolah v Vojniku in na Frankolovem, dneve čebelarstva, učne čebelnjake, projekt nove učne čebelarske poti itn. Ob tej priložnosti gre zahvala gospe Ireni, ki je za predstavitev pripravila odlično pecivo iz medu, in našim čebelarjem za čebelarsko opremo, ki je bila del predstavitvenega prostora.

 

Bogati začetki in dobre korenine v zgodovini čebelarstva na našem območju omogočajo dobro delo sedaj in dajejo zagotovilo, da se nam ni treba bati za njegovo prihodnost.

 

Petra Pehar Žgajner,

Občina Vojnik

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.