Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo deloma jasno. Ponekod po nižinah ter ob morju bo megleno. V višje ležečih krajih se bo krepil zahodni veter, ki pa bo le redkokje segel do nižin. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, ob morju okoli 4 stopinje C.
-5°C | 8°C
sobota, 10.12.2016
-8°C | 12°C
nedelja, 11.12.2016
-6°C | 10°C
ponedeljek, 12.12.2016
-2°C | 9°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 8.12.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Začetek del v centru Vojnika v okviru ......


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.08.2015      13:43
A A

Začetek del v centru Vojnika v okviru zagotavljanja poplavne varnosti


V okviru izvajanja projekta »Zagotavljanje poplavne varnosti na porečju Savinje – lokalni ukrepi« se začnejo dela v centru naselja Vojnik. Nekateri ukrepi so že izvedeni (dva suha zadrževalnika na povodju potoka Tomaž). Za celovito zagotavljanje poplavne varnosti naselja Vojnik je treba izvesti še rekonstrukcijo kanaliziranega potoka z izločitvijo fekalnih odplak in prevezavo te na kanalizacijski sistem.


Suhi zadrževalnik Tomaž
Suhi zadrževalnik Tomaž
Deli:

Z izločitvijo mešanih kanalov iz kanaliziranega potoka in rekonstrukcijo potoka v Hudinjo ne bo odtekala tako onesnažena odpadna voda s fekalijami. Center naselja Vojnik bo dodatno zaščiten pred preplavitvijo z zalednimi vodami, ki jih ne more odvesti kanalizacijsko omrežje. V okviru te rekonstrukcije je predvidena izgradnja približno 500 metrov dolgega mešanega kanala, na katerega se prevežejo stranski dotoki mešanih kanalov v potok. Slednji poteka večinoma vzporedno s kanaliziranim potokom vse do Celjske ceste, nato se preusmeri proti razbremenilniku.

S predvidenimi posegi na kanaliziranem potoku, vključno z izgradnjo pregrad Tomaž 1 in 2, bo večji del Vojnika varovan pred zalednimi vodami s povratno dobo 100 let. Večina zemeljskih del bo izvedena v cestnem telesu, zato bo v času izvajanja del spremenjen prometni režim, uvedene pa bodo tudi prometne zapore na ulicah v centru naselja Vojnik (Brezovnikova, Prušnikova, Ul. Bratov Jančarjev, Čufarjeva itd.). Dela se bodo predvidoma opravljala v jesenskih mesecih.

 

Jelka Gregorc                                    

 

Priloge:
PDF
skicakanalizacijavojnik2015.pdf
46435_skicakanalizacijavojnik2015.pdf (715,51 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.