Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 07.12.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Tudi drugod bo precej jasno, ponekod pa se bo predvsem dopoldne zadrževala nizka oblačnost, po nekaterih nižinah pa megla, ki se bo lahko v Prekmurju zadržala večino dneva. Najvišje dnevne temperature bodo v krajih z dolgotrajno meglo malo pod 0, drugod od 1 do 5, na Primorskem do 12 stopinj C.
-5°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-6°C | 11°C
petek, 09.12.2016
-6°C | 13°C
sobota, 10.12.2016
-6°C | 12°C
nedelja, 11.12.2016
-4°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 7.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Velika pridobitev v vasi Velika Raven


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
27.08.2012      16:52
A A

Velika pridobitev v vasi Velika Raven


Že nekaj let je tlela želja med vaščani,da zgradimo nov rezervoar, ki bo v zasebni lasti.S tem bi bila izpolnjena tudi želja novim uporabnikom. Star rezervoar ima premajhno kapaciteto (3,7 kubikov) in načel ga je že zob časa, saj je bil zgrajen leta 1967. To nam je z veliko truda, trdega dela kljub finančni krizi in neusklajenosti med vaščani tudi uspelo.


Na sliki: Slavko Jezernik, Marija Breznik, Barbara Oblonšek, Branko Oblonšek in delavci EMPE
Na sliki: Slavko Jezernik, Marija Breznik, Barbara Oblonšek, Branko Oblonšek in delavci EMPE
Deli:

Tako smo v lanskem letu izbrali člane vodovodnega odbora, blagajnika in pridobili še nekaj vodnih dovoljen na podlagi geološkega poročila. Letos v mesecu marcu smo izbrali upravljalca zasebnega vodovoda, ki je pričel urejati dokumentacijo za izgradnjo vodovoda. V maju smo že izbrali lokacijo za nov rezervoar in izmed treh ponudnikov predračuna izbrali proizvodno in gradbeno podjetje EMPE iz Luč pod vodstvom gradb. tehn. MARIJE BREZNIK. Na začetku meseca julija smo uredili tudi pogodbo za izgradnjo rezervoarja z lastniki zemljišč, novimi in starimi uporabniki in jo tudi notarsko uverili. V istem  mesecu smo podpisali tudi pogodbo z izvajalcem in pričeli z zemeljskimi deli. Izkop za rezervoar in dovoz gramoza na gradbišče je izvedel g. MATEJ KUGLER.Rezervoar delamo v lastni režiji in večina iz lastnih sredstev. Nekaj sredstev smo pridobili od Občine Vojnik in KS Nova Cerkev.

Nov rezervoar z vstopnim jaškom že stoji, je na višini 630 m, njegova kapaciteta pa znaša 37 kubikov, kar je 10- krat več od starega. V 6 delovnih dneh smo dokončali vsa groba gradbena dela. Delali smo v izredno vročih dneh in na težko dostopnem terenu, saj je bil dostop možen le s težjimi traktorji, s katerimi smo dovažali in odvažali vso opremo in materijal.Zunanjo in notranjo izolacijo bomo naredili v mesecu septembru, nato bomo pričeli z vodovodno napeljavo.Naša želja in zastavljen cilj je, da bi do maja 2013 pritekla voda v  vsako gospodinjstvo.

Vodovodni odbor in vsi vaščani Velike Ravni se ob tem za finančno pomoč zahvaljujemo Občini Vojnik, KS Nova Cerkev in Slavku Jezerniku, ki nam vseskozi stoji ob strani, nas vzpodbuja, daje nasvete in nudi pomoč. Hvala vsem vaščanom, ki ste sodelovali pri delu na gradbišču, pri dovozu materiala,bili pripravljeni nuditi malice in hladne napitke v teh vročih dneh delavcem podjetja EMPE. Hvala tudi delavcem podjetja EMPE in vodji gradbišča MARIJI BREZNIK,ki so marljivo in odgovorno izpolnili vsa naša pričakovanja.


Ob koncu pa moram zapisati tudi to:
Posebej ponosna sem na vaščane, da smo skupaj premagali vse ovire, saj zmoremo veliko, gremo cilju naproti, kajti le v slogi je moč.

 Barbara Oblonšek

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.