Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
2°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 16h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Turistični prospekt občine Vojnik v novi ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.08.2014      18:13
A A

Turistični prospekt občine Vojnik v novi preobleki


Z željo, da vojniška občina postane prepoznavna in turistom zanimiva, so se člani odbora za gospodarstvo in turizem občine Vojnik odločili, da v delu proračuna, ki ga namenijo za razvoj turizma, del sredstev namenijo za promocijo občine.


Deli:

Prvi tak projekt je bila izdelava Monografije občine Vojnik v letih 2011/2012. Avtor omenjene monografije je rojak Drago Medved, publikacijo pa je za nas založilo in izdalo podjetje Fit-media. V letu 2013 smo k monografiji dodali še Zemljevid tematskih poti in znamenitosti občine Vojnik, tega so turisti lahko kupili tudi v poštnih poslovalnicah in CPU Vojnik, prav tako so lahko tam kupili spominke, izbrane na natečaju Naj spominek občine Vojnik leta 2012.

Nadaljevali smo z obnovo našega turističnega prospekta Dobrodošlica raznolikosti občin Vojnik in Dobrna. Uredniški odbor, ki so ga sestavljali Amadej Bastl, Jože Smodej, Benedikt Podergajs in strokovna sodelavka občine Vojnik Petra Pehar Žgajner, je bil enotnega mnenja: v tem času je bilo narejeno že veliko novega (npr. občina Dobrna je pred kratkim izdala svoj turistični vodnik), zdaj pa gremo v izdelavo novega prospekta s ponudbo, ki je samo naša, in z že poznanim sloganom. Konec leta 2013 je tako izšel prospekt Dobrodošlica raznolikosti v sodelovanju z Jožetom Žlausom (arhiv starih razglednic), Natašo Koražija (lektura), Mileno Jurgec (lektura in pregled vsebine), Polono Samec (oblikovanje in tisk, podjetje Dinocolor) in Matjažem Jambriškom (fotografije).

 

Prospekt je sestavljen iz naslednjih poglavij:

  • Predgovor župana
  • O našem kraju
  • Bilo je nekoč, davno tega (zgodovina naših krajev)
  • Kulturna in naravna dediščina Vojnika, Nove Cerkve in Frankolovega
  • Turistična in ostala ponudba (prosti čas, šport, muzeji, turistične kmetije ipd.)
  • Reliefni zemljevid občine
  • Koledar dogodkov – utrip naših krajev
  • Najnujnejše ustanove in telefonske številke in ponudba sosednjih občin

Slovensko izdajo smo v letu 2014 dopolnili še z nemško in hrvaško. Letos smo za potrebe promocije občine izdali še dve novi razglednici (malo in veliko), ki s svojo podobo dajeta piko na i celotni preobrazbi turističnih publikacij občine Vojnik.

Kot zanimivost mogoče še tale misel iz Dobrodošlice raznolikosti: »Od mogočnih cerkva in dreves pa niso čisto nič manj opazni krhki miniaturni škarjerezi Doroteje Hauser, ki je ustvarjala na svojem domu na Štalnerjevem hribu. Škarjereze hrani občina Vojnik. V naših publikacijah pa jih delimo z vami.«

 

Poleg novih publikacij s področja turizma smo v preteklem letu obnovili označbe kolesarskih stez in informacijske panoje – eden je pri zdravstveni postaji v Vojniku. Na panoju je predstavljena nova reliefna karta občine Vojnik. Pri stavbi občinske uprave občine Vojnik smo na novo postavili ulične karte Vojnika, Nove Cerkve in Frankolovega. Pred nekaj dnevi pa so čisto na novo postavljene tri table, na katerih se v enem delu predstavljajo in oglašujejo naša podjetja, v sredinskem delu tabel pa je umeščena turistična ponudba naše občine.

 

Petra Pehar Žgajner

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.04. - 26.04.2017 | Tečaji in delavnice
RAČUNALNIŠKE DELAVNICE ZA ODRALSE
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod
05.05.2017 | Kultura
OTVORITEV RAZSTAVE DRAGA MEDVEDA
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.04. - 26.04.2017 | Tečaji in delavnice
RAČUNALNIŠKE DELAVNICE ZA ODRALSE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.