Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

delno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 17°C
ponedeljek, 24.10.2016
8°C | 19°C
torek, 25.10.2016
13°C | 22°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Srečanje starejših krajanov na Frankolovem


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
15.06.2016      7:47
A A

Srečanje starejših krajanov na Frankolovem


Vsako leto v mesecu maju v okviru praznika Krajevne skupnosti Frankolovo povabimo na tradicionalno srečanje vse krajane stare 70 in več let.


Lepi trenutki
Lepi trenutki
Deli:

Organizatorja srečanja sta Krajevna skupnost Frankolovo in župnijska Karitas Frankolovo. Veseli smo, da se vsakoletnega srečanja udeleži okoli 50–60 oseb. Marsikdo od udeležencev srečanja se videva med seboj le ob tej priliki, zato je takšno druženje še bolj zanimivo in privlačno. Vemo, da se nekateri zaradi zdravstvenih težav srečanja ne morejo udeležiti.


Tradicionalno je v ta namen pred prireditvijo pater Branko Cestnik daroval mašo v farni cerkvi, nato pa se je srečanje nadaljevalo v gostilni Turist. Sledil je kulturni program, ki ga je začel vokalni sekstet Lindek ter nadaljevali učenci OŠ Antona Bezenška Frankolovo, kot že vrsto let do sedaj. Sledili so pozdravi in želje v imenu sveta KS Frankolovo, pozdravi ge. Darje Flis, predsednice župnijske Karitas Frankolovo, ter g. Branka Petreta, župana Občine Vojnik. Po fotografiranju za spomin je v sproščenem vzdušju sledila pogostitev, ki jo je pripravil kolektiv gostilne Turist Frankolovo. Udeleženci srečanja so bili veseli in hvaležni za organizacijo dogodka in obljubili, da se naslednje leto ob takšni priliki zopet vidimo.


Hvala vsem, ki ste se srečanja udeležili. Hvala vokalnemu sekstetu Lindek in učencem OŠ Antona Bezenška Frankolovo, pod vodstvom učiteljice ge. Leonide Rožanski, ki so pripravili kulturni program. Zahvala tudi patru Branku Cestniku za brano mašo, članicam Karitasa za pecivo in županu Branku Petretu za obisk in izrečene lepe misli. Takšnih srečanj se vsi skupaj veselimo in komaj čakamo, da se naslednje leto zopet vidimo. Hvala.

 

Dušan Horvat, predsednik sveta KS Frankolovo

Foto: Lea Sreš

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.