Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.02.2017

delno oblačno
Dopoldne se bo zjasnilo in popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 12 stopinj C.
-2°C | 13°C
torek, 21.02.2017
-1°C | 11°C
sreda, 22.02.2017
1°C | 14°C
četrtek, 23.02.2017
4°C | 13°C
petek, 24.02.2017
9°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.2.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Revitalizacija trškega jedra v Vojniku


LOKALNE SKUPNOSTI, EVROPSKI PROJEKTI

| |
27.08.2015      21:31
A A

Revitalizacija trškega jedra v Vojniku


V okviru projekta Revitalizacija trških jeder na območju savinjske regije tudi Občina Vojnik pripravlja zahtevano dokumentacijo za ureditev trga Vojnik. Predvideni termin investicije bo v primeru sofinanciranja evropskih sredstev v letih 2016–2017. Predhodno je treba uskladiti vso dokumentacijo z Direkcijo RS za ceste, Javnim podjetjem Vodovod-kanalizacija, Zavodom za varstvo kulturne dediščine, Adria plinom itd. Želimo tudi, da se z načrti seznanijo lastniki in stanovalci obravnavanega območja, zato v nadaljevanju predstavljamo idejni osnutek.


Trško jedro bo po prenovi zaživelo.
Trško jedro bo po prenovi zaživelo.
Deli:

Vojniški trg bi preuredili tako, da bi imel več površin, namenjenih pešcem; vseeno pa bi bilo še nekaj parkirnih prostorov zaradi storitvenih dejavnosti (z omejitvijo parkiranja na največ eno uro). Večji parkirišči za javno uporabo sta na zahodni strani Celjske ceste 10 ter med gasilskim in kulturnim domom.

Obstoječe avtobusno postajališče bi se lahko prestavilo južneje ob regionalno cesto nasproti trgovskega centra. Na tem mestu je že avtobusna niša, kjer se bodo lahko ustavljali lokalni in tudi medkrajevni avtobusi.

Fizično ločitev prenovljenega trga od Celjske ceste, ki je prometno izredno obremenjena, predstavlja predvideni hodnik za pešce na vzhodni strani ceste. Hodnik bi se nadaljeval od obstoječega hodnika, ki je izveden od Prušnikove ulice do uvozne ceste h gasilskemu domu Vojnik. Hodnik bi potekal izvennivojsko glede na niveleto roba vozišča Celjske ceste 10 in bi bil obdan z betonskimi robniki. Zaključno obdelavo lahko predstavljajo tlakovci ali asfalt. Predvideni hodnik pomeni večjo varnost za pešce, istočasno pa bo preprečeval dovoz vozilom na obnovljene pohodne površine. Dovozna cesta do javnega parkirišča med gasilskim in kulturnim domom bo izvedena z zavijalnimi radiji z regionalne ceste.

Ob hodniku za pešce so predvidene zelene zapore (drevesa, korita), med katere so nameščene luči javne razsvetljave, da osvetljujejo hodnik za pešce in trg sam. Na drogove javne razsvetljave bodo nameščeni koši za smeti. Okoli novo predvidenih dreves pa bodo vgrajene pohodne litoželezne drevesne rešetke.

Obstoječi zeleni otok, ki je lociran pred objektom društva upokojencev, se s prenovo trga poveča. V samem »otoku« je že sedaj umeščen obnovljen vodnjak. Na severu se bo ohranil dovoz na Kašovo ulico. Sam trg (vzhodni del) se izvede kot tlakovana površina iz tlakovcev ali plošč ali v kombinaciji z granitnimi kockami in detajlno poudarjenimi vhodi v posamezne poslovne prostore (lokale). Na mestih, kjer je predviden pogreznjeni robnik, se prehod izvede stopničasto z dvema betonskima robnikoma ali tremi (razen pri dovozni cesti na dvorišče).

Namestijo se tudi klopi za posedanje, stojala za kolesa in premični litoželezni obcestni kamni (konfini). Prestavi se obstoječi steber za reklame oziroma se postavi nov.

Vplivno območje zahodno od Celjske ceste 10 se uredi kot prostor za druženje in počitek po zaključeni Gozdni učni modrijanovi poti. Kot center se predvidi krog iz granitnih kock – ureditev prostora za počitek in druženje – z mizo, ki ponuja pregled znamenitih osebnosti vojniške občine, in informacijsko točko. 

Del območja se nameni tudi za parkirne prostore in urejeno travnato površino. Uredi se odvodnjavanje in se tlakuje oziroma asfaltira preostali del območja. Postavi se tudi urbana oprema: klopi, svetila, smetnjaki ipd. Od tod vodi pot čez idilično brv v vojniški park.

Ob ureditvi je treba obnoviti, preurediti, zamenjati in dograditi posamezne komunalne vode (vodovod, plinovod itd.), znižati in ponovno asfaltirati nivo regionalne ceste, ki vodi skozi trg, ter s tlakovanih površin in streh obstoječih objektov speljati meteorne vode v meteorno kanalizacijo.

Pri urejanju naj bi se uredile tudi fasade na objektih – stavbne dediščine, katerih solastnik je Občina Vojnik, in sicer Celjska cesta 10 v celoti, Celjska cesta 14 – vzhodni del in Celjska cesta 19 – zahodni, južni in severni del. Skupaj s projektom bomo vodili tudi kampanjo, da bodo uredili fasade tudi drugi lastniki objektov – stavbne dediščine na vojniškem trgu.

 

Mojca Skale
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 1
20.02.2017
Danes ni dogodkov.
21.02.2017 | Ostalo
Tehnike obnove izdelkov
22.02.2017 | Ostalo
USTVARJALNA DELAVNICA KORAK V POMLAD
22.02.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
24.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
21.02.2017 | Ostalo
Tehnike obnove izdelkov
22.02.2017 | Ostalo
USTVARJALNA DELAVNICA KORAK V POMLAD
22.02.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
24.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval

Bodite prvi pri oddaji mnenja.