Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
8°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
2°C | 20°C
torek, 02.05.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Praznik krajevne skupnosti Frankolovo


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
30.05.2014      9:30
A A

Praznik krajevne skupnosti Frankolovo


Frankolovo praznuje svoj krajevni praznik v mesecu maju, vendar se prireditve v okviru praznovanja naših zelo aktivnih društev in organizaciji odvijajo od meseca aprila do septembra. Veseli in ponosni smo lahko, da so prireditve lepo obiskane in dobro organizirane. Ob tej priložnosti se zahvaljujem vsem društvom v kraju in njihovim članom, ki organizirajo prireditve in različne dogodke, saj s tem predstavljajo naš kraj v Sloveniji in zunaj nje.


Albina Ločnikar – prejemnica krajevnega priznanja
Albina Ločnikar – prejemnica krajevnega priznanja
Deli:

Tudi letos je svet KS Frankolovo na predlog predsednikov društev in organizacij v kraju podelil krajevna priznanja zaslužnim krajanom, ki s svojim prostovoljnim delom pomagajo pri uresničevanju društvenih projektov v kraju in občini.

 

Letošnji dobitniki krajevnih priznanj:

  • Albina Ločnikar je prejela priznanje za dolgoletno delo v Prostovoljnem gasilskem društvu Frankolovo in pomoč drugim društvom.
  • Bogdan Lilija je dobil priznanje za dolgoletno požrtvovalno delo v KS Frankolovo, društvih in organizacijah v kraju.
  • Športno-kulturno društvo KUŠT Črešnjice je prejelo priznanje za aktivno delovanje na kulturnem in športnem področju ter sodelovanje s KS Frankolovo.

Vsem dobitnikom iskreno čestitam.

 

Svet KS Frankolovo se v okviru svojih pooblastil in zmožnosti v sodelovanju z občino Vojnik vsako leto trudi, da se potrebe in želje naših krajanov izpolnjujejo v čim večji meri. Zavedamo se, da so želje in plani v večini primerov večji od razpoložljivih sredstev občinskega proračuna, kar je bilo podano na slavnostni seji sveta KS.

Zahvaljujem se članom sveta KS Frankolovo za opravljeno delo v preteklem obdobju, v želji, da tudi v prihodnje delujemo složno in ustvarjalno za dobrobit vseh krajanov. Posebno se v imenu vseh članov sveta KS zahvaljujem za korektno sodelovanje z občinsko upravo občine Vojnik na čelu z gospodom županom Benediktom Podergajsom.

 

Letošnje praznovanje oziroma predvsem osrednja prireditev je bila prežeta s turističnim, kulturnim in prijateljskim pridihom, katerega glavni akterji so bili: Turistično društvo Frankolovo, Prosvetno društvo Anton Bezenšek Frankolovo in KS Frankolovo. Rdeča nit praznovanja je bila povezana z našim rojakom prof. Antonom Bezenškom iz Bukovja. Z odkritjem doprsnega kipa pred OŠ Frankolovo, otvoritvijo Tončkove poti in preimenovanjem naše šole po Antonu Bezenšku je kraj veliko pridobil. Izpolnile so se tudi dolgoletne želje večine krajanov.

Letošnje slavje so nam s svojo prisotnostjo in petjem polepšali oziroma obogatili gostje in prijatelji iz Bolgarije, ki smo jih gostili od petka 23. maja do nedelje 25. maja 2014.

Zahvaljujem se vsem, ki so na kakršen koli način sodelovali pri organizaciji in izvedbi našega skupnega projekta »Anton Bezenšek«. Posebno zahvala gre krajanom in krajankam iz Bezenškovega Bukovja, ki so pri Bezenškovih – rojstni hiši našega rojaka – ob obisku prijateljev iz Bolgarije pripravili prisrčen sprejem s pogostitvijo. Hvala družini Dobovišek za gostoljubnost in postrežbo vseh udeležencev srečanja ter za odprtje razstave starih avtomobilov in motorjev. Zanimiva je bila tudi razstava strojev za mlatenje in obdelavo pšenice, ki jo je pripravil domačin Martin Kračun.

 

Ob krajevnem prazniku čestitam vsem krajanom in krajankam, ob tem pa vas vljudno vabim na preostale prireditve, ki jih organizirajo naša društva.

 

Dušan Horvat, predsednik KS Frankolovo

Foto: M. Jambriško

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod
05.05.2017 | Kultura
OTVORITEV RAZSTAVE DRAGA MEDVEDA
06.05.201 | Ostalo
Pohod "Pozdrav pomladi"
07.05.201 | Družabni dogodki
Meritve krvnega tlaka, holesterola in sladkorja v krvi
07.05.2017 | Ostalo
Florjanova maša
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod

Bodite prvi pri oddaji mnenja.