Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-9°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-10°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-11°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 16h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-9°C
-1°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Podelitev krajevnih priznanj v Novi Cerkvi - ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
26.09.2013      19:48
A A

Podelitev krajevnih priznanj v Novi Cerkvi - obrazložitev


Vsaka krajevna skupnost ima skupino ljudi, ki imajo željo po skupnem delu, željo po ustvarjanju dobrega, po umetniškem ustvarjanju, živijo z nami in so nam samoumevni.


Barbara Oblonšek
Barbara Oblonšek
Deli:

V kraju potrebujemo pevce, glasbenike, aktivne posameznike in skupine, ki poskrbijo, da so naše prireditve in dogovorjena dela izvedena tako, kot smo se dogovorili. Da delo napreduje, da izvedemo prireditev, so ti posamezniki del mozaika, ki brez njih ne bi bil popoln. Vsako leto ob krajevnem prazniku izberemo nekaj tistih ljudi, ki že leta delajo v skupno dobro, se izpostavijo in v prostem času aktivno živijo v dobro kraja. Njihovo delo je v kraju opaženo, postali so prejemniki krajevnih priznanj.

Vinko Božnik – Peti je začel pred štiridesetimi leti v cerkvenem mešanem pevskem zboru in prav toliko let poje v Moškem pevskem zboru Nova Cerkev, je tudi pevec v skupini Stari prijatelji. Že dolga leta svoj prosti čas namenja za delo v Prostovoljnem gasilskem društvu Lemberg. Njegova zadolžitev je skrb za cerkev sv. Katarine v Lembergu, kjer skrbi za okolico in sakralni objekt kot ključar in oskrbnik.

Bojan Pekošak – Njegovo področje poustvarjanja je glasba na pihala. Priznanje je sprejel za dolgoletno ustvarjanje v Godbi na pihala Vojnik, Godbi na pihala Nova Cerkev in za aktivno delo na področju kulture.

Barbara in Branko Oblonšek – Priznanje prejmeta za aktivno delo in prevzem vodenja del pri izgradnji vodohrama in vodovodne napeljave v 2012/13 na Veliki Ravni.

Franc Novak – Že vrsto let se aktivno vključuje v delo v krajevni organizaciji Zveze borcev za vrednote NOB, kjer že trinajst let opravlja delo praporščaka in poverjenika za Novo cerkev. Aktiven je v Prostovoljnem gasilskem društvu Nova Cerkev, kjer je kot veteran zadolžen za izročanje koledarjev občanom ob novem letu.

Etno glasbena skupina »Vrajeva peč« Kulturno društvo Socka – Njihova značilna krajevno obarvana glasba in noša nas že trideset let spremljata na veliko prireditvah. Njihovo delo ohranja kulturno dediščino kraja in seznanja mlade s preteklostjo.

Življenje brez letošnjih nagrajencev v Novi Cerkvi ne bilo takšno, kot ga živimo. Vsak izmed njih je zaslužen za razvoj kraja, zato vsem iskreno čestitam.

 

Lea Sreš

Foto: J. Vovk

    
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
17.01.2017 | Ostalo
Delavnica "Fotografiranje dodatkov"
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.