Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Primorskem bo prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 25 stopinj C.
-2°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
3°C | 21°C
petek, 31.03.2017
5°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
4°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
3°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Letošnje investicije v KS Nova Cerkev


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
29.02.2016      11:02
A A

Letošnje investicije v KS Nova Cerkev


Pred nami je obdobje, ko bomo nadaljevali začete investicije in se posvetili novim nalogam. Novo finančno obdobje pri pridobivanju evropskih sredstev za izvedbo projektov ni ugodno za krajevne skupnosti, zato bo naše delo prilagojeno dotoku sredstev. Razumeti moramo, da ne moremo urediti vseh stvari naenkrat in pričakovanje je treba prilagoditi trenutnim razmeram. Vsekakor pa se bomo trudili in naredili največ, kar je mogoče.


V letu 2016 bodo odprli svoja vrata v novem poslovno-gospodarskem objektu Ivana in Milene Ravnak
V letu 2016 bodo odprli svoja vrata v novem poslovno-gospodarskem objektu Ivana in Milene Ravnak
Deli:

Poskrbeli bomo za najmlajše in v POŠ Nova Cerkev uredili dve novi učilnici na podstrešju, zamenjali strešno kritino in izolirali podstrešje ter uredili dvorišče in parkirišče z asfaltiranjem. Nadaljevali bomo asfaltiranje javnih poti po planu krajevne skupnosti, predvidoma v mesecu juniju ali juliju 2016. Režijske odbore bomo o delu pravočasno obvestili. V Lembergu nas čaka izgradnja  novega betonskega mosta čez potok Dobrnica, na javni poti Lemberg–Rupe. Na tej javni poti je veliko prometa, zato je most nujno potreben. V Novi Cerkvi bomo končno uredili dve novi avtobusni postaji. Pripravljamo tudi idejni projekt za vodovod Lemberg (18 uporabnikov).


Občina Vojnik je pripravila vso dokumentacijo za kanalizacijo Razdelj–Polže in del Nove Cerkve in sedaj pričakujemo razpis za evropska sredstva. Urejen je idejni projekt za kanalizacijo Lemberg–Nova Cerkev ter kanalizacijo Socka–Nova Cerkev do čistilne naprave. Idejne projekte si lahko ogledate na Občini Vojnik pri gospodu Boštjanu Švabu. V letu 2016 pričakujemo otvoritev novega poslovnega objekta v lasti Ivana in Milene Ravnak. Nadaljevali bomo adaptacijo stanovanj v zgradbi Nova Cerkev 22. V pripravi je idejni projekt za kolesarsko stezo Nova Cerkev–Lemberg do meje z občino Dobrna. Potrebno sanacijo državne ceste Nova Cerkev–Socka bomo prilagodili delu Direkcije RS za infrastrukturo, ki sporoča, da bo postopek razpisa za gradnjo začela takrat, ko bodo zagotovljena finančna sredstva za ta projekt. Ob predvideni rekonstrukciji bo treba projektirati tudi kolesarsko stezo Nova Cerkev–Socka.


Na novem šolskem travnatem igrišču v Novi Cerkvi bomo uredili ograjo, igra otrok bo varnejša. V graščinskem parku v Socki nameravamo zasaditi nekaj novih dreves ter ob cesti urediti lesene ograje, soglasje smo že pridobili. Na pokopališču v Novi Cerkvi bomo uredili obzidje in del brežine na vzhodni strani. Pripravljamo se na testno ureditev bankin na najbolj prometnih odsekih – nov postopek. Spomladi bomo začeli krpanja nekaterih nujnih asfaltnih razpok na javnih poteh. Vzdrževali bomo vseh dvanajst lesenih mostov. V tem letu naš čaka urejanje odmer in odpisi lokalnih cest. Želja in potreb je še veliko, vendar se vsega v določenem času ne da postoriti.
 

Lea Sreš in Slavko Jezernik, predsednik Sveta KS Nova Cerkev

Foto: Lea Sreš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.03.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
01.04.201 | Ostalo
Čistilna akcija v občini Vojnik
01.04.201 | Družabni dogodki
Čistilna akcija
01.04.2017 | Šport
Pohod po obronkih Nove Cerkve
02.04.201 | Družabni dogodki
Meritve sladkorja, holesterola in krvnega tlaka
02.04.201 | Šport
Soški tek trojk
05.04.2017 | Ostalo
Izmenjava semen
05.04. - 26.04.2017 | Tečaji in delavnice
RAČUNALNIŠKE DELAVNICE ZA ODRALSE
06.04.2017 | Ostalo
Pozdrav pomladi
29.03.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
01.04.201 | Ostalo
Čistilna akcija v občini Vojnik
01.04.201 | Družabni dogodki
Čistilna akcija
01.04.2017 | Šport
Pohod po obronkih Nove Cerkve
02.04.201 | Družabni dogodki
Meritve sladkorja, holesterola in krvnega tlaka

Bodite prvi pri oddaji mnenja.