Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.02.2017

oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in povečini suho.
3°C | 12°C
petek, 24.02.2017
8°C | 10°C
sobota, 25.02.2017
-4°C | 9°C
nedelja, 26.02.2017
-5°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 22.2.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Obveznosti lastnikov in vodnikov psov ter ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
22.01.2016      14:27
A A

Obveznosti lastnikov in vodnikov psov ter drugih živali


Občinski svet Občine Vojnik je na osmi redni seji, septembra lani, sprejel Odlok o javnem redu in miru ter videzu naselij v občini Vojnik. S tem odlokom so predpisani ukrepi za vzdrževanje javnega reda in miru, zdravja, čistoče, zunanjega videza naselij in zelenih površin, ukrepi za zagotavljanje varstva ljudi in njihovega premoženja ter obveznosti lastnikov in vodnikov psov ter ostalih lastnikov oziroma skrbnikov ostalih domačih živali v Občini Vojnik.


Deli:

Nov odlok v zvezi z obveznostmi lastnikov in vodnikov psov ter drugih živali izpostavlja:

- Psov in drugih živali, razen službenih psov in psov vodičev slepih, ni dovoljeno voditi na otroška in športna igrišča, zelenice v bližini vzgojno-varstvenih ustanov, na zelenice, pokopališča in javne površine, ki so označene s posebnimi oznakami.

 

- Lastnik ali vodnik psa ali druge živali je dolžan za živaljo počistiti iztrebke. V ta namen je dolžan imeti s seboj ustrezen čistilni pribor za pobiranje iztrebkov in ga ob pozivu pokazati pristojnemu organu. Vsak lastnik ali vodnik živali je v urbanem okolju dolžan za iztrebek uporabljati označene koše oziroma, tam, kjer jih ni, zabojnike za komunalne odpadke.

 

- Lastniki, najemniki ali uporabniki objektov ali ograjenih zemljišč so dolžni na vhodu označiti prisotnost psa z opozorilnim znakom, ki mora biti postavljen vsaj dva metra pred dosegom psa.

 

- Kadar prostor ni ograjen, se sme pes, privezan na verigi, približati javni poti na največ tri metre, merjeno od skrajnega roba cestišča. Mladičem, ki niso nameščeni v pesjaku, mora skrbnik preprečiti nenadzorovano prosto gibanje po javnih površinah.

 

Nadzor nad izvajanjem tega odloka izvajajo inšpektorji in občinski redarji Medobčinskega inšpektorata in redarstva, katerega soustanoviteljica je Občina Vojnik. Če pristojni inšpektor pri opravljanju nalog inšpekcijskega nadzora ugotovi, da so kršena določila tega odloka, ima pravico in dolžnost, da odredi, da se nepravilnosti, ki jih ugotovi, odpravijo v roku, ki ga določi, odredi pa lahko tudi druge ukrepe, ki so potrebni za odpravo nepravilnosti.

 

Z dnem uveljavitve tega odloka sta prenehala veljati Odlok o javnem redu in miru v občini Vojnik ter Odlok o javni snagi in videzu naselij v občini Vojnik.

 

Povzela: Tjaša Podergajs
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 22 23 24 25 26 27 28 1 2 3
22.02.2017 | Ostalo
USTVARJALNA DELAVNICA KORAK V POMLAD
22.02.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
24.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
22.02.2017 | Ostalo
USTVARJALNA DELAVNICA KORAK V POMLAD
22.02.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
24.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.