Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
0°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 12°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 14°C
petek, 03.03.2017
2°C | 12°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 11h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
0°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Obratovalni čas gostinskih obratov in ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
13.08.2014      8:34
A A

Obratovalni čas gostinskih obratov in izletniških kmetij v občini Vojnik


Gostinec mora razpored obratovalnega časa svojega gostinskega obrata prijaviti na Občini Vojnik najkasneje 15 dni pred začetkom delovanja ali vsako spremembo na predpisanem obrazcu, ki ga lahko najdete na spletni strani http://www.vojnik.si/.


Vojnik
Vojnik
Deli:

OBRATOVALNI ČAS


Redni obratovalni čas:

 • za restavracije, gostilne, kavarne, izletniške kmetije med 6. in 2. uro,
 • slaščičarne, okrepčevalnice, bari med 6. in 24. uro,
 • če so gostinski objekti na območjih stanovanj, je redni obratovalni čas od 6. do 22. ure.

Podaljšani obratovalni čas:

 • občasna podaljšanja,
 • podaljšani delovni čas za daljše obdobje.

 

PRIJAVA DELOVNEGA ČASA:

 • pred začetkom obratovanja,
 • pred spremembo obratovalnega časa,
 • pred začetkom novega koledarskega leta za naslednje koledarsko leto v primeru, kadar je delovni čas podaljšan za daljše obdobje.

 

Gostincem v nekaterih primerih ni treba ob novem koledarskem letu ponovno prijavljati obratovalnega časa, in sicer če izpolnjujejo vse spodaj naštete pogoje:

 • ne spreminjajo obratovalnega časa,
 • ne obratujejo v podaljšanem obratovalnem času in
 • če ni prišlo do sprememb osnovnih podatkov o gostinskem obratu in matični firmi gostinskega obrata.

 

OBJAVA OBRATOVALNEGA ČASA
Razpored obratovalnega časa mora biti objavljen na vidnem mestu ob vhodu v gostinski obrat. Na enak način mora biti objavljeno tudi obvestilo o začasnem zaprtju gostinskega obrata (ob načrtovanem zaprtju najmanj sedem dni pred tem).

 

ZAČASNO ZAPRTJE GOSTINSKEGA OBRATA 
Gostincu ni več treba sporočati začasnega zaprtja, mora pa gostinec na vidnem mestu ob vhodu v gostinski obrat objaviti obvestilo o začasnem zaprtju gostinskega obrata (v primeru načrtovanega zaprtja najmanj sedem dni pred tem).

 

ZAČETEK IN KONEC OBRATOVALNEGA ČASA
Obratovalni čas se začne, ko gostje lahko vstopijo v gostinski obrat, če je ta v zaprtem prostoru; če pa dostopa v gostinski obrat ni mogoče zapreti, pa ko gostinec začne za goste opravljati gostinske storitve. Obratovalni čas se konča, ko gostje ne morejo več vstopati v gostinski obrat, če je ta v zaprtem prostoru; če pa dostopa v gostinski obrat ni mogoče fizično zapreti, ko gostinec preneha za goste opravljati gostinske storitve. Gostje, ki so ob koncu obratovalnega časa še v gostinskem obratu, ga morajo zapustiti najkasneje v 30 minutah, če gostinski obrat streže le s preprostimi jedmi, pijačami in napitki (kavarne, slaščičarne, okrepčevalnice, bari), oziroma najkasneje v 60 minutah, če gostinski obrat streže tudi z zahtevnejšimi jedmi (restavracije, gostilne). V gostinskih obratih je lahko ob razporedu obratovalnega časa objavljena tudi ura, do katere gostinec sprejema naročila za jedi. Tako določeni čas ne sme biti daljši od 30 minut pred koncem obratovalnega časa.

 

HRANJENJE POTRJENEGA RAZPOREDA OBRATOVALNEGA ČASA
Potrjen razpored obratovalnega časa mora gostinec hraniti v gostinskem obratu, tako da je dostopen inšpekcijskemu organu.

 

DALJŠE OBRATOVANJE PRED PRAZNIKI IN OB DRUGIH PRILOŽNOSTIH
Gostinec lahko brez dovoljenja za gostinstvo pristojnega organa občine obratuje dlje, kot traja obratovalni čas, na dan pred prazniki, določenimi z zakonom, ter ob pustovanju in martinovanju (vsakič po enkrat), ob drugih priložnostih pa le ob soglasju za gostinstvo pristojnega organa občine. 

Za več informacij se lahko obrnete na Občino Vojnik, Keršova ulica 8, 3212 Vojnik, v času uradnih ur oz. vsak delavnik na telefonsko številko: 03 78 00 640/620/647.

 

Petra Pehar Žgajner,

Občina Vojnik

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.